دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

طراحی سامانه خرید تجهیزات کارکرده دیجیتال با الحاق اطلاعات فنی

طراحی سامانه خرید تجهیزات کارکرده دیجیتال با الحاق اطلاعات فنی
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی یک پلتفرم جامع خرید و فروش تجهیزات کارکرده عکاسی شده که با بررسی فنی محصول خدمات پس از فروش هم ارائه می‌کند.
کد خبر : 873349

مسعود جلالی، تکنسین تعمیرات دوربین‌های دیجیتال از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصولی که در این رویداد ارائه کرده‌اند، گفت: با یک پلتفرم(برنامه کاربردی) آنلاین در این رویداد ملی حضور پیدا کردیم. عنوان این ایده پردازی «دوربین ایرانیانـ است که در مراحل اولیه یک آگهی نامه تخصصی بود.

وی افزود: دوربین‌ها و تجهیزات مرتبط با عکاسی در بازار ایران به‌ دلیل نوسانات دلار و افزایش قیمت‌ها با آشفتگی و بی‌نظمی مواجه است  و بازار خرید و فروش دوربین‌های کارکرده خیلی زیاد است و ۹۰ درصد خریداران به دنبال این نوع از کالا هستند و این بازار آن نظم و پایداری لازم را ندارد و اطلاعات، تخصص و آگاهی درباره خرید این ابزارها در کشور خیلی کم هست یا حتی وجود ندارد.

جلالی بیان کرد: دوربین‌ها و تجهیزات کارکرده را کارشناسی فنی می‌کنیم و با تجهیزاتی که در دسترس داریم آن‌ها را بررسی می‌کنیم. عمر مفید دستگاه را نیز مشخص کرده و میزان کارکرد آن را تعیین می‌کنیم. با توجه به این میزان به دستگاه‌ها گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم.

این فعال حوزه دانش‌بنیان عنوان کرد: فروشندگان می‌توانند محصولات کارکرده خود را در این پلتفرم به صورت رایگان آگهی کنند و پس از بررسی فنی امتیازدهی انجام شود. پس از آن بیمه و خدمات پس از فروش به آن تعلق می‌گیرد و قیمت نهایی هم با توجه به بازار و قیمت‌های بین‌‌المللی کارشناسی شده و ارائه می‌شود.

جلالی اظهار کرد: هدف محققان نظم دادن به آشفته بازاری هست که در تجهیزات کارکرده دیجیتال وجود دارد. هر فروشنده‌ای قیمت خود را اعلام می‌کند و هیچ اطلاعات و خدمات پس از فروشی ارائه نمی‌دهد. خریدار هم پس از خرید کاری از دستش برنمی‌آید و به اصطلاح راه پس و پیش ندارد. مزیت این پلتفرم ارائه خدمات پس از فروش، قیمت کارشناسی شده و همچنین الحاق اطلاعات فنی بر روی کالا است که خریدار متناسب با بودجه خود و با ذهنی آگاه محصول موردنظر خود را خریداری کند.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ مهرماه آغاز به کار کرد و تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته