دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور رئیس جمهور؛

سیزدهمین همایش ملی نخبگان برگزار می‌شود

سیزدهمین همایش ملی نخبگان برگزار می‌شود
سیزدهمین همایش ملی نخبگان به مدت دو روز با حضور 700 نخبه برگزار می‌شود؛ روز نخست، نخبگان در حضور رئیس جمهور جوایزی را دریافت خواهند کرد و روز دوم به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند.
کد خبر : 873252

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، یاسین کیخا معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان امروز در نشست خبری سیزدهمین همایش ملی نخبگان گفت: سیزدهمین همایش ملی نخبگان به مدت دو روز از فردا با حضور  700 نخبه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دیدار این تعداد از نخبگان فردا با حضور رئیس جمهور است، گفت: روز سه شنبه، این نخبگان در محضور مقام معظم رهبری حاضر می شوند.

کیخا عنوان کرد: در این نشست دو جایزه با حضور رئیس جمهور اعطا می‌شود که یکی از آن‌ها جایزه کانون‌های تربیت دانش آموزان نخبه برای انقلاب اسلامی است. این جایزه به 3 نفر و 3 کانون اعطا می شود.

وی گفت: جایزه دوم بورس دانش آموزان نخبه انقلاب اسلامی است که به دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار از دست رئیس جمهور اعطا می شود. این بورسیه به ۳ دانش آموز برتر نخبه مناطق کم برخوردار از استان‌های مختلف کشور که مبلغ آن هزینه تحصیل از ابتدایی تا دانشگاه است اهدا خواهد شد.

تقدیر از مادر نخبه با حضور رئیس جمهور

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان خاطر نشان کرد: علاوه بر این‌ها تقدیر از مادر نخبه پرور را خواهیم داشت؛ در این همایش از مادر سید اسماعیل نصراللهی که در کنکور علوم انسانی حائز رتبه 25 گروه علوم انسانی شد؛ وی دارای محدودیت جسمانی است.

وی با اشاره به برنامه روز دوم این همایش گفت: روز سه شنبه ۲۵ مهرماه، ۷۰۰ نخبه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت و از بیانات ایشان بهره‌مند می شوند. این روز ۷ نفر از نخبگان سخنرانی خواهند داشت.

به گفته وی ۷۰۰ نخبه انتخاب شده در این دو روز از میان دارندگان مدال طلا المپیاد دانش اموزی، رتبه‌های زیر ۱۰ آزمون سراسری امسال، دانشجویان و استادیاران جوان برتر طرح کاظمی اشتیانی، برترین‌های طرح پسا دکتری یا طرح شهید چمران، طرح شهید رضایی و طرح احمدی روشن هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته