دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تسخیر اروپا توسط فناوری اینورتر تولید برق خورشیدی چین

تسخیر اروپا توسط فناوری اینورتر تولید برق خورشیدی چین
طی سال‌های اخیر بسیاری از کشور‌های جهان تلاش کرده اند با بهره گیری از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر، ردپای کربنی خود را کاهش داده و حتی ان را به صفر برسانند. در این میان تامین برق شهری یک موضوع مهم محسوب می‌شود که در بسیاری از نقاط دنیا می‌توان آن را با کمک انرژی خورشیدی تامین کرد.
کد خبر : 872075

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، اتحادیه اروپا جز مناطقی است که در نظر دارد مصرف سوخت‌های فسیلی را تا سال ۲۰۳۰ قطع کند تا در نهایت به تولید کربن صفر برسد. در این میان برخی کشور‌ها مانند آلمان تلاش می‌کنند با توسعه فناوری تولید برق خورشیدی در منازل، از این انرژی پاک و تجدید پذیر برای بهبود شرایط اقتصادی و زیست محیطی بهره ببرند.

ژاین بازار بزرگ و گسترده باعث شده است تا برخی کشور‌ها مانند چین اقدام به تامین نیاز‌های رو به رشد حوزه برق خورشیدی کنند و با استفاده از فناوری اینورتر، بازار‌های اروپایی را مورد هدف قرار دهد.

بر اساس گزارش‌های رسمی، در حال حاضر حجم وسیعی از تجهیزات صفحات خورشیدی و ملزومات وابسته به تولید برق خانگی آلمان از طریق چین تامین می شود و خانواده‌های اروپایی با کمک این تجهیزات می‌توانند برق مورد نیازشان را تامین کنند.

مزیت اصلی این محصولات چینی مورد استفاده در برخی کشور‌های اروپایی از قبیل آلمان، قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا است.

به گزارش آنا، در حال حاضر گروه صنعتی هنگدیان (Hengdian DMEGC Magnetics Co. , Ltd) و شرکت انرژی‌های نو بنی (Beny New Energy Co. , Ltd)، دو شرکت چینی اصلی هستند که تجهیزات مرتبط با انرژی خورشیدی تولید کرده و محصولات خود را برای برآورده کردن تقاضا‌های رو به رشد بازار‌های داخلی و بین المللی افزایش داده اند. آمار‌های رسمی گمرک اتحادیه اروپا نشان می‌دهد طی ماه‌های اخیر بسیاری از محصولات این شرکت‌ها وارد بازار آلمان شده است.

 اتحادیه اروپا به ویژه پس از شروع جنگ اوکراین و روسیه با بحران انرژی مواجه شده و با افزایش قیمت برق در اروپا، استفاده از تجهیزات خورشیدی به کاهش هزینه برق خانوار‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل دولت‌های اروپایی با اتخاذ سیاست‌های تشویقی و حمایتی در زمینه تجهیزات برق خورشیدی، مردم را به استفاده از این فناوری سوق داده و از سوی دیگر باید توجه داشت که نصب این تجهیزات نیز آسان است و می‌تواند به خانواده‌ها در صرفه جویی در قبض برق کمک کند.


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته