دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
اعلام اهداف سازمان غذا و داروی آمریکا در روز جهانی نانو؛

فناوری نانو در آینده فعالیت‌های دارویی اهمیت دارد

فناوری نانو در آینده فعالیت‌های دارویی اهمیت دارد
نانو فناوری طی سال‌های گذشته در بسیاری از حوزه‌های صنعت و دانش مورد استفاده قرار گرفته و در این میان استفاده از این فناوری نویدبخش تولید و ساخت نسل جدید دارو‌های کارآمد و مؤثر است. به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا برنامه‌هایی جدی برای توسعه این فناوری در صنعت داروسازی این کشور دارد.
کد خبر : 871249

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سازمان غذا و داروی ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد در نظر دارد به طور جدی از فناوری‌های نانو در حوزه ساخت و تولید دارو بهره ببرد. از سوی دیگر در بیانیه اخیر این سازمان اعلام شده است یک سمپوزیوم مجازی با عنوان ۲۰۲۳ NanoDay از سوی کارشناسان داروساز و متخصصان نانو فناوری در ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ (برابر با چهارشنبه ۱۹ مهر ماه) در مورد تولید مداوم نانو مواد در حوزه دارویی برگزار خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در این رابطه، در این سمپوزیوم، سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا مروری بر تجربه مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی این کشور با عنوان اختصاری CDER داشته و با تأیید چندین محصول دارویی خوراکی جامد که از فناوری‌های ساخت مستمر بهره می‌بردند، نسل جدید نانو دارو‌های کاربردی را ارائه می‌کند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا همچنین بیان می‌کند که در نظر دارد طی سال‌های پیش رو، مطالعات موردی تحقیقات درون و برون مرزی در زمینه نانو مواد و تولید مداوم این دارو‌ها را برای تشویق بیشتر به نوآوری و پذیرش این فناوری در آینده علوم دارویی، ارائه خواهد کرد.

در نهایت، سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا قصد دارد در مراسم ویژه روز جهانی نانو فناوری، راه‌هایی را مورد بحث قرار خواهد داد که از طریق آن صنعت، دانشگاه و سایر آژانس‌های نظارتی می‌توانند با این سازمان در پیشبرد حوزه نانو تکنولوژی و تولید مستمر همکاری و تعامل داشته باشند.

به گزارش آنا بر اساس بیانیه منتشر شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، موضوعات تحت پوشش در مراسم روز جهانی نانو فناوری، شامل موارد زیر خواهد بود:

• تجربه تأیید محصولات دارویی خوراکی جامد با استفاده از ساخت مداوم

• معرفی تحقیقات مراکز خارج از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا بر روی انواع مختلف فن آوری‌های تولید مداوم برای لیپوزوم‌ها و نانوذرات لیپیدی مورد استفاده در صنعت داروسازی

• تحقیقات درون دانشگاهی سازمان غذا و دارو بر روی خصوصیات محصولات دارویی حاوی نانومواد

• ملاحظات نظارتی در مورد محصولات دارویی نانومواد

• معرفی راه‌های تعامل پژوهشگران و مراکز مطالعاتی با سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا در تحقیقات علمی نظارتی

انتهای پیام/

ارسال نظر