دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اعتراض اپل برای پرداخت جریمه‌ ۵۰ میلیون یورویی به هلند رد شد

اعتراض اپل برای پرداخت جریمه‌ ۵۰ میلیون یورویی به هلند رد شد
ناظر رقابت هلندی (ACM) اعتراضات اپل علیه جریمه‌ ۵۰ میلیون یورویی که به دلیل عدم رعایت دستورات برای محدود کردن موقعیت غالب اپ‌استور را رد کرد.
کد خبر : 871084

به گزارش خبرگزاری علم و فناورذی آنا به نقل از رویترز، ناظر رقابت هلندی (ACM) اعلام کرد که اعتراضات اپل علیه جریمه‌ ۵۰ میلیون یورویی (۵۳ میلیون دلاری) را که به دلیل عدم رعایت دستورات برای محدود کردن موقعیت غالب اپ‌استور اپل داده بود، رد کرده است.

ناظر رقابت هلندی گفت: اپل با اکثر خواسته‌هایش برای باز کردن اپ‌استور خود به روش‌های جایگزین پرداخت برای برنامه‌های دوست‌یابی در هلند موافقت کرده است، اما عنصر سوم نامشخصی از شرایط مربوط به جریمه‌ها را برآورده نکرده است.

ناظر رقابت هلندی در سال ۲۰۲۱ حکم داد که اپل قوانین رقابت هلند را در بازار برنامه‌های دوست‌یابی نقض کرده است و اپل را ملزم می‌کند تا به توسعه‌دهندگان برنامه‌های دوست‌یابی اجازه دهد از پردازشگر‌های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند.

این شرکت اپل را ۵ میلیون یورو در هفته جریمه کرد که درنهایت در دوره‌ای که از اجرای آن پیروی نکرد به ۵۰ میلیون یورو رسید.

اپل با این جریمه‌ها مخالفت کرد و گفت که تنظیم‌کننده بازار‌های مربوطه را به‌درستی تعریف کرده و تسلط اپل در بازار برنامه‌های دوست‌یابی را بیش از حد برآورد کرده است.

رگولاتور در تصمیمی مورخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳، همه اعتراضات اپل را رد کرد. اپل در پاسخ گفت: ما با دستور اصلی انجمن ماشین‌های محاسباتی مخالفیم که انگیزه‌های سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و به نفع حریم خصوصی یا امنیت داده‌های کاربران ما نیست. از آن‌جایی که ناظر رقابت هلندی درخواست تجدیدنظر اداری ما را رد کرده است، ما به دادگاه‌های هلند شکایت خواهیم کرد.

ناظر رقابت هلندی اعلام کرد که در صورت برنده شدن در دادگاه، بخش هنوز فاش نشده از روند دادرسی مورد اعتراض اپل را منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر