دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تبلیغ دندانپزشکی «تام هنکس» هوش مصنوعی از آب درآمد!

تبلیغ دندانپزشکی «تام هنکس» هوش مصنوعی از آب درآمد!
تام هنکس به هواداران خود هشدار داد که تبلیغات اخیر طرح‌‌های دندانپزشکی نسخه هوش مصنوعی اوست.
کد خبر : 871080

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، تام هنکس (Tom Hanks)، بازیگر مطرح هالیوودی، پس از انتشار ویدئویی تولیدشده توسط هوش مصنوعی از او در حال تبلیغ یک طرح دندانپزشکی در فضای مجازی، به طرفدارانش هشدار داد. در این آگهی آنلاین از نسخه دیجیتالی چهره و صدای این بازیگر برنده اسکار برای تبلیغ بیمه دندانپزشکی استفاده شده است.

هنکس روی تصویری از این ویدیو نوشت: «برحذر بودن! ویدیویی منتشر شده که در آن نسخه هوش مصنوعی من برخی از طرح‌های دندان پزشکی را می‌کند. من کاری به آن ندارم.»

تبلیغ دندانپزشکی «تام هنکس» کار هوش مصنوعی است

او پیش از این یکی از منتقدان سرسخت هوش مصنوعی و فناوری دیپ فیک بوده و در جریان یک مصاحبه پادکستی در ماه مه گفته بود که می‌تواند از حالا تا زمان پادشاهی ۳۲ سال سن داشته باشد.

هنکس به پادکست آدام باکستون گفت: اکنون هر کسی می‌تواند خود را در هر سنی که هست، از طریق هوش مصنوعی یا فناوری جعلی عمیق بازسازی کند. ممکن است فردا یک اتوبوس به من برخورد کند، اما اجرا‌های من می‌تواند ادامه پیدا کند.

خارج از درک این موضوع که این کار توسط هوش مصنوعی یا عمیق جعلی انجام شده است، چیزی وجود نخواهد داشت که به شما بگوید من نیستم.

نگرانی از استفاده از چهره و صدای خود حتی باعث شده تا برخی بازیگران از جمله آنیل کاپور بازیگر هندی دست به اقدام قانونی بزنند.

کاپور که بیشتر به خاطر نقشش در میلیونر زاغه نشین سال ۲۰۰۸ شناخته می‌شود، ماه گذشته در یک پرونده قضایی برجسته علیه تصاویر غیرمجاز تولید شده توسط هوش مصنوعی از خودش برنده دادگاه شد.

دادگاه دهلی در حال حاضرسوء استفاده از ویژگی‌های شخصیتی او بدون اجازه‌اش به هر نحوی را ممنوع کرده است و قاضی این پرونده گفته است که دادگاه‌ها نمی‌توانند چشم خود را به چنین سوء استفاده‌ای ببندند.

این بازیگر ۶۶ ساله پس از کشف محتوای دیپ فیک خود و شخصیت هایش در فضای مجازی شکایت کرد. او پس از صدور حکم گفت: این فقط برای من نیست. امروز من آنجا هستم تا از خودم محافظت کنم، اما وقتی آنجا نیستم، خانواده باید این حق را داشته باشند که از (شخصیت) من محافظت کنند و در آینده از آن سود ببرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر