دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

گوگل جست‌وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی را در اختیار نوجوانان قرار داد

گوگل جست‌وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی را در اختیار نوجوانان قرار داد
گوگل تجربه دسترسی به جست‌وجوی تولیدشده توسط هوش مصنوعی را برای نوجوانان و کودکان ۱۳ تا ۱۷ ساله باز می‌کند.
کد خبر : 870575

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از انگجت، گوگل تجربه جست‌وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را برای نوجوانان باز می‌کند. علاوه بر این، تجربه مولد جست‌وجوی این شرکت (SGE) صفحات زمینه جدیدی را برای روشن کردن پاسخ‌های تولید شده و پیوند‌های وب فردی در پاسخ‌ها اضافه می‌کند.

این شرکت ابزار هوش مصنوعی مبتنی بر جست‌وجوی خود را به روی نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله آمریکایی باز می‌کند. به گفته گوگل بازخورد مثبتی از افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله دریافت شده که جست‌وجوگر این شرکت را آزمایش کرده‌اند.

موتور جست‌وجوی گوگل با هوش مصنوعی از اواخر ماه مه به‌عنوان بخشی از آزمایشگاه‌های جست‌وجوی گوگل (Google Search Labs) در دسترس است.

گوگل می‌گوید: بر اساس تحقیقات خود با کارشناسان درزمینهٔ رشد نوجوانان، پادمان‌هایی را برای جلوگیری از محتوای نامناسب یا مضر اضافه کرده است. به‌عنوان مثال، ما نرده‌های محافظ قوی‌تری را برای خروجی‌های مربوط به موارد غیرقانونی یا مرتبط با سن در جای خود قرار داده‌ایم.

گوگل به جمع‌آوری بازخورد و همکاری با متخصصان برای تنظیم دقیق موتور جست‌وجوی گوگل برای نوجوانان ادامه خواهد داد. از امروز، این شرکت همچنین ابزار «درباره این نتیجه» را به پاسخ‌ها اضافه می‌کند تا کاربران بفهمند هوش مصنوعی چگونه پاسخ‌ها را حل کرده است.

به‌زودی،  پاسخ‌های درباره این نتیجه را برای «یو‌ آر ال» (URL‌)های تکی در پاسخ‌های تولیدشده با هوش مصنوعی تولید می‌کند. بنابراین مردم می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد صفحات وب پشتیبان از اطلاعات در مرور‌های مبتنی بر هوش مصنوعی درک کنند.

برای کمک به تازه‌واردان در درک هوش مصنوعی مولد، گوگل یک راهنمای سواد هوش مصنوعی منتشر کرده که به‌عنوان راهنمای خوش آمدگویی برای موتور جست‌وجوی گوگل و سایر پروژه‌های هوش مصنوعی مانند بارد عمل می‌کند. این شامل نکات، سؤالات متداول و بحث در مورد قابلیت‌ها و محدودیت‌های آن است.

گوگل می‌گوید که در حال ایجاد بهبود‌های هدفمند در نتایج مبتنی بر هوش مصنوعی است که نادرست یا توهین‌آمیز هستند؛ در حال ارائه به‌روزرسانی برای آموزش مدل هوش مصنوعی برای تشخیص بهتر توهمات یا محتوای نامناسب.

این شرکت همچنین در حال کار بر روی استفاده از مدل‌های زبان بزرگ برای نقد کردن اولین پیش‌نویس پاسخ‌های خود و بازنویسی آن‌ها با در نظر گرفتن کیفیت و ایمنی است.

به گفته این شرکت هوش مصنوعی مولد می‌تواند به افراد جوان کمک کند سؤالاتی بپرسند که معمولاً نمی‌توانستند توسط موتور‌های جست‌وجو برای آن‌ها پاسخی پیدا کنند. همان‌طور که ما این فناوری جدید را به نوجوانان معرفی می‌کنیم، می‌خواهیم تعادل مناسبی برای ایجاد فرصت برای آن‌ها ایجاد کنیم تا از همه‌ امکانات بهره ببرند، درحالی‌که ایمنی و نیاز‌های رشدی آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر