دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رونمایی از سوپر اسپرت جدید الکتریکی با گجت‌های کمکی برای راننده

رونمایی از سوپر اسپرت جدید الکتریکی با گجت‌های کمکی برای راننده
شرکت خودروسازی هوندا به‌تازگی از ساخت جانشین بالقوه الکتریکی هوندا NSX، یکی از سه خودروی مفهومی جدیدی خبر داد که قرار است در نمایشگاه ماه آینده در توکیو رونمایی شود.
کد خبر : 870163

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، خودروی سوپر اسپرت جدید نیسان با نام (Specialty Sports Concept) که یک خودروی مفهومی محسوب می‌شود، ماه آینده رونمایی می‌شود.

کارشناسان معتقدند این خودرو می‌تواند آینده سوپراسپرت‌های الکتریکی را به نمایش بگذارد و لذت ناب رانندگی را به افراد بدهد. بر اساس اطلاعات موجود می‌توان استنباط کرد سوپر اسپرت مفهومی جدید هوندا حتی در عصر برقی شدن و رواج فناوری رانندگی خودکار از محدودیت‌های زمان خود، فراتر می‌رود.

ویژگی‌های فنی این نسخه جدید هوندا نشان می‌دهد که این شرکت به دنبال عرضه خودرویی است که به‌جای تجهیز آن به مجموعه‌ای از گجت‌های کمکی برای راننده، بر عملکرد رانندگی تمرکز دارد. قرار است جزئیات این فناوری‌های مدرن در نمایشگاه ۲۵ اکتبر معرفی شود.

شرکت هوندا متعهد شده است که تا سال ۲۰۳۰ بیش از دو میلیون خودروی برقی تولید کند و این شرکت درحالی‌که فناوری باتری حالت جامد را به‌عنوان بخشی از یک استراتژی ۳۱ میلیارد پوندی برای عرضه به بازار معرفی می‌کند، قصد دارد خود را به‌عنوان مجموعه‌ای پیشرو در این زمینه معرفی کند.

به گزارش آنا، بر اساس اطلاعات موجود، قرار است این کانسپت اسپورت با یک خودروی الکتریکی کوچک به نام Sustainia-C و یک میکروپاد الکتریکی دو سرنشینه به نام CI-MEV در رویداد آتی هوندا معرفی شوند.

به نظر می‌رسد که طراحی Sustainia-C از سوپرمینی الکتریکی هوندا E الهام گرفته باشد. بدنه این خودرو از رزین آکریلیک بازیافت شده ساخته شده است و هوندا مدعی است که می‌توان دوباره آن را بازیافت کرد.

خودروی دیگر جدید هوندا CI-MEV نام دارد که یک خودروی کوچک دو صندلی و مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. این میکروماشین دارای فناوری رانندگی خودکار و دستیار هوش مصنوعی است و می‌تواند گزینه‌ای بسیار عالی برای سفر‌های شهری باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر