دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تعهد ۵ میلیارد دلاری امارات برای خرید خدمات اینترنت پرسرعت

تعهد ۵ میلیارد دلاری امارات برای خرید خدمات اینترنت پرسرعت
امارات متحده عربی متعهد به خرید خدمات اینترنت پرسرعت به ارزش ۵.۱ میلیارد دلار شده است.
کد خبر : 870055

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسپیس، شرکت ارتباطات ماهواره‌ای یاهسَت در نظر دارد پس از اینکه دولت امارات متحده عربی تعهدی به ارزش ۵.۱ میلیارد دلار برای خرید خدمات اینترنت پرسرعت از این اپراتور همگانی اماراتی تا حداقل سال ۲۰۴۳ داد، در بازار‌های جدید ماهواره‌ها حضور فعال داشته باشد.

یاهسَت یک شرکت سهامی عام و وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری مبادله است که خدماتی، چون دیتا، صدا، ویدئو، خدمات چندرسانه‌ای تلویزیون‌های ماهواره‌ای و اینترنت ماهواره‌ای را برای سازمان‌های خصوصی و دولتی در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای جنوبی، آسیا و استرالیا ارائه می‌دهد.

این تمرکز به شرکت یاهسات کمک می‌کند تا به عنوان یکی از پیشروان در حوزه ارتباطات فضایی در منطقه شناخته شود و به عنوان یک مرجع علمی و صنعتی در زمینه فناوری‌های ارتباطی مستقل به شمار آید.

هدف اصلی این تعهد ۵ میلیارد دلاری امارات متحده عربی این است که برای بهبود ارتباطات و ارائه خدمات پرسرعت در سراسر منطقه، به یاهسات وابسته شود و در نتیجه، امکان ارتباط بی‌سیم، اینترنت و تلفن هوشمند در سراسر منطقه تسهیل می‌شود و همچنین باعث ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و تحقق رشد اقتصادی در منطقه می‌شود. 

با توجه به تعهد ۵ میلیارد دلاری امارات متحده عربی، منطقه عربی اکنون دارای زیرساخت‌های ارتباطی پیشرفته‌تری است که علاوه بر توسعه اقتصادی اهمیت‌های کلیدی نیز دارد. در این شرایط همچنین امکان ارتقاء در عرصه‌های دیگر نیز از جمله آموزش، بهداشت و خدمات تامین آب و برق شکل می‌گیرد.

تعهد ۵ میلیارد دلاری امارات متحده عربی نشان می‌دهد که این کشور در توسعه فناوری و نوآوری در حوزه ارتباطات و فضایی نقش فعال دارد و این تعهد یک گام بزرگ در راستای پیشرفت و تحقق اهداف توسعه پایدار است که تاثیری سودمند بر بازار کار و اقتصاد دارد.

توافق این شرکت ارتباطات ماهواره‌ای و کشور امارات شامل پیش پرداخت یک میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۴ است؛ تقریباً همان مبلغی که اپراتور قصد دارد در مجموع برای ماهواره‌های «ای‌آی یاه 4» (Al Yah ۴) و «ای‌آی یاه 5» (Al Yah ۵) طی پنج سال آینده هزینه کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر