دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرعامل اوپن‌ای‌آی:

نباید از قانون‌گذاری در هوش مصنوعی ترسید

نباید از قانون‌گذاری در هوش مصنوعی ترسید
در میان نگرانی‌های جهانی از پیشرفت‌های سریع هوش‌ مصنوعی و تنظیم مقررات باید به این موضوع اشاره کرد که امکان اشتباه در تنظیم‌گری آن وجود دارد؛ اما نباید از این موضوع ترسید.
کد خبر : 869727

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا‌ به نقل از‌ رویترز، مدیرعامل شرکت اوپن‌ای‌آی روز دوشنبه گفت: در میان نگرانی‌های‌ جهانی در مورد پیشرفت‌های سریع هوش‌مصنوعی و تنظیم مقررات امکان اشتباه در تنظیم‌گری آن وجود دارد اما نباید ازاین موضوع ترسید.

بسیاری از کشور‌ها در حال برنامه‌ریزی مقرراتی برای هوش مصنوعی هستند و بریتانیا میزبان اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی در ماه نوامبر است. این اجلاس با هدف تمرکز بر درک خطرات ناشی از فناوری مرزی و چگونگی حمایت از چارچوب‌های ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

سم آلتمن، مدیرعامل اوپن‌ای‌آی، با حمایت شرکت مایکروسافت در جریان سفر به تایپه گفت: اگرچه او چندان نگران مقررات بیش‌ازحد دولت نیست، اما ممکن است این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: من همچنین نگران مقررات‌زدایی هستم چرا که  مردم در صنعت ما خیلی مقررات را زیر پا می‌گذارند.

مدیرعامل اوپن‌ای‌آی گفت: ما از قدرتمندترین سیستم‌ها خواستار پایداری در مقررات شده‌ایم.

آلتمن که در یک رویداد هوش مصنوعی به میزبانی بنیاد خیریه تری گو، بنیان‌گذار اپل بزرگ صحبت می‌کرد افزود: مدل‌هایی که قدرتی ۱۰ هزار برابر چت جی‌پی‌تی ۴ دارند، مدل‌هایی که به هوشمندی تمدن بشری هستند، هر چه که باشند، احتمالاً سزاوار برخی مقررات هستند.

او گفت: من نمی‌خواهم در مورد اینکه هر بار که سوار هواپیما می‌شوم چقدر ایمن خواهد بود، نظر بدهم، اما اطمینان دارم که آن‌ها کاملاً ایمن هستند و مقررات در آنجا خوب بوده است. ممکن است مقررات اشتباه باشد، اما من فکر نمی‌کنم که ما بنشینیم و از آن بترسیم. درواقع ما فکر می‌کنیم که برخی از نسخه‌های آن مهم است. 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر