دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آینده جهان با هوش مصنوعی (۴۲)؛

ربات امنیتی پلیس با هوش مصنوعی ایستگاه مترو را رصد می‌کند

ربات امنیتی پلیس با هوش مصنوعی ایستگاه مترو را رصد می‌کند
ربات امنیتی پلیس نیویورک به زودی در ایستگاه متروی میدان تایمز  که پرترددترین ایستگاه متروی این ایالت است مشغول به خدمت می‌شود.
کد خبر : 869579

به گزارش خبرنگار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از انگجت، ربات امنیتی پلیس نیویورک (NYPD) به زودی در ایستگاه متروی میدان تایمز که پرترددترین ایستگاه متروی این ایالت است مشغول به خدمت می‌شود. 

این ربات که کی فایو (K۵)  نام دارد یک ربات عظیم بدون دست و بدون پا است که چهار دوربین نظارتی در توسعه آن به کار رفته است و با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی پیشرفته، وظیفه نظارت و و بررسی محیط ایستگاه مترو را بر عهده دارد.

 

ربات کی فایو که توسط یک شرکت نوپای امنیتی آمریکایی مستقر در کالیفرنیا ساخته شده است، به نظر یک نسخه عظیم از ربات کنترلی آر تو-دی تو است.

شهروندان و توریست‌هایی که از این ایستگاه عبور می‌کنند، کاملا تحت رصد این ربات جدبد هستند که با داشتن توانایی تشخیص چهره و حرکات مشکوک، امکان تشخیص احتمال وقوع جرم و خطرات احتمالی در محیط را داراست.

از ویژگی‌های دیگر این ربات می‌توان به مانیتورینگ وضعیت ایمنی و سلامتی در ایستگاه، ارائه گزارشات دقیق و به‌روز درباره وقوع رویداد‌ها و اقدامات امنیتی و ارتباط مستقیم با تیم‌های امداد و نیرو‌های پلیس اشاره کرد.

این ربات در طول اجرای آزمایشی خود که طی دو ماه آینده برنامه‌ریزی شده، از نیمه شب تا ساعت ۶ صبح در ایستگاه گشت می‌زند، ازآنجایی که دو هفته اول خود را صرف نقشه‌برداری از ایستگاه می‌کند امکان گشت‌زنی کامل را برای مدتی ندارد. 

ربات کی فایو حدود ۱۹۰ کیلوگرم وزن دارد و مجهز به چهار دوربین است که می‌تواند فیلم ضبط کند، اما امکان ضبط صدا را ندارد.

هدف از استقرار این ربات، بهبود امنیت و ارتقای حس امنیت در محیط مترو است. با وجود این ربات امنیتی، میتوان برنامه‌ها و طرح‌های امنیتی مترو را بهبود داده و ریسک وقوع جرم و تهدید‌های امنیتی را کاهش داد. 

از آنجا که ایستگاه متروی میدان تایمز یکی از پرترددترین ایستگاه‌های متروی نیویورک است، استقرار این ربات امنیتی تلاشی برای تسهیل عبور و مرور مسافران در محیطی امن‌تر و ایجاد حس اعتماد درون جامعه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر