دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

درخواست انگلیس از متا برای محافظت از کودکان

درخواست انگلیس از متا برای محافظت از کودکان
انگلیس از متا خواست پس از تصویب لایحه امنیت آنلاین در مجلس، رمزنگاری انتها به انتها را در اینستاگرام و فیسبوک مسنجر بدون اقدامات امنیتی برای محافظت از کودکان در برابر سوءاستفاده جنسی اجرا نکند.
کد خبر : 868978

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز،‌ انگلیس از متا خواست پس از تصویب لایحه امنیت آنلاین در مجلس، رمزنگاری انتها به انتها یا سرتاسری را در اینستاگرام و فیسبوک مسنجر بدون اقدامات امنیتی برای محافظت از کودکان در برابر سوءاستفاده جنسی اجرا نکند.

متا که در حال حاضر پیام‌ها را در واتس آپ رمزگذاری می‌کند، قصد دارد رمزگذاری سرتاسری را در پیام‌های مستقیم مسنجر و اینستاگرام پیاده‌سازی کند و می‌گوید این فناوری امنیت و ایمنی را دوباره به اجرا می‌گذارد.

 سولا بریورمن وزیر کشور انگلیس گفت: از رمزگذاری قوی برای کاربران آنلاین حمایت می‌کند، اما نمی‌تواند به قیمت امنیت کودکان تمام شود.

سخنگوی متا گفت: اکثریت قریب به‌اتفاق انگلیسی‌ها در حال حاضر به برنامه‌هایی متکی هستند که از رمزگذاری برای در امان نگه‌داشتن آن‌ها از هکرها، کلاهبرداران و مجرمان استفاده می‌کنند. ما فکر نمی‌کنیم که مردم بخواهند پیام‌های خصوصی آن‌ها را بخوانیم بنابراین پنج سال گذشته را صرف توسعه اقدامات ایمنی قوی برای پیشگیری، شناسایی و مبارزه با سوءاستفاده در عین حفظ امنیت آنلاین کرده‌ایم. 

در این گزارش آمده است که متا روز چهارشنبه اقداماتی که مانند محدود کردن افراد بالای ۱۹ سال از پیام دادن به نوجوانانی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند و استفاده از فناوری برای شناسایی و اقدام علیه رفتار‌های مخرب را به‌روزرسانی خواهد کرد.

این سخنگو گفت: همان‌طور که ما رمزگذاری سرتاسری را گسترش می‌دهیم، انتظار داریم به دلیل اینکه صنعت ما بر روی حفظ امنیت مردم کار می‌کند، به ارائه گزارش‌های بیشتر به مجریان قانون نسبت به همتایان خود ادامه دهیم.

زمانی که لایحه ایمنی آنلاین که روز سه‌شنبه به تصویب مجلس رسید، به قانون تبدیل شود، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی با الزامات سخت‌تری برای محافظت از کودکان در برابر دسترسی به محتوای مضر مواجه خواهند شد.

رمزنگاری سرتاسری در قانون جدید محل مناقشه بین شرکت‌ها و دولت است.

پلتفرم‌های پیام‌رسانی به رهبری واتس‌آپ با ماده‌ای که به گفته آن‌ها می‌تواند آن‌ها را مجبور به شکستن رمزگذاری سرتاسری کند، مخالف هستند.

بااین‌حال، دولت گفته است که این لایحه فناوری را ممنوع نمی‌کند، اما در عوض شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا برای جلوگیری از سوءاستفاده از کودکان اقدام کنند و به‌عنوان آخرین راه‌حل، فناوری اسکن پیام‌های رمزگذاری شده را توسعه دهند. شرکت‌های فناوری گفته‌اند که اسکن پیام‌ها و رمزگذاری سرتاسری اساساً ناسازگار هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر