دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با غلبه بر تحریم‌های آمریکا؛

هوآوی چین وارد بازار گوشی‌های میان‌رده 5G می‌شود

هوآوی چین وارد بازار گوشی‌های میان‌رده 5G می‌شود
یک منبع بین‌المللی در چین گزارش داد که هوآوی ممکن است در ماه اکتبر یک گوشی میان‌رده ۵G را عرضه کند که نشان دهنده غلبه غول فناوری بر تحریم‌های آمریکا است.
کد خبر : 868860

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، یک منبع بین‌المللی در چین گزارش داد که هوآوی ممکن است در ماه اکتبر یک گوشی میان رده ۵G را عرضه کند که نشان دهنده غلبه غول فناوری بر تحریم‌های ایالات متحده است.

از سال ۲۰۱۹، ایالات متحده دسترسی هواوی به ابزار‌های ساخت تراشه ضروری برای تولید پیشرفته‌ترین مدل‌های گوشی را محدود کرده است، به طوری که این شرکت تنها می‌تواند دسته‌های محدودی از مدل‌های ۵G را با استفاده از تراشه‌های ذخیره شده راه‌اندازی کند.

این منبع آگاه با استناد به منابع زنجیره تامین صنعتی اعلام کرد که هوآوی ممکن است نسخه ۵G نوا میان رده خود را در ماه اکتبر یا نوامبر عرضه کند. هوآوی بلافاصله به درخواست توضیح در مورد این گزارش پاسخ نداد.

ماه گذشته، هواوی گوشی هوشمند «میت ۶۰ پرو» (Mate ۶۰ Pro) را بدون تبلیغات یا اطلاع قبلی عرضه کرد.

به گفته شرکت‌های تحقیقاتی این دستگاه از یک پردازنده ۷ نانومتری ساخت داخل نیرو می‌گیرد. این دستگاه همچنین قابلیت ۵G را دارد که نشان‌دهنده پیشرفتی در تلاش‌های چین برای ساخت اکوسیستم تراشه‌های داخلی این کشور است. 

آخرین مدل نوا هوآوی به ۴G محدود شده است و با قیمتی در حدود ۲۴۰۰ یوان (۳۲۹ دلار) در داخل به فروش می‌رسد، در حالی که میت ۶۰ پرو که تاکنون در تعداد محدودی عرضه شده با قیمت ۶۹۹۹ یوان به فروش می‌رسد.

انتظار می‌رود که این شرکت در رویداد معرفی محصول جزئیات بیشتری را در مورد میت ۶۰ پرو ارائه کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر