دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رونمایی از «بی‌ام‌و» الکتریکی ۲۰۲۷

رونمایی از «بی‌ام‌و» الکتریکی ۲۰۲۷
شرکت خودروسازی «ب‌ام‌و» روز گذشته از محصول جدید الکتریکی خود که در ۲۰۲۷ وارد بازار می‌شود و این محصول از نرم‌افزار کنترل شاسی استفاده خواهد کرد تا عملکردی پویا و بسیار بهتر از نمونه‌های امروزی ارائه دهد.
کد خبر : 868789

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، روز گذشته «فرانک وبر» (Frank Weber) رئیس بخش توسعه ب‌ام‌و اعلام کرد نسخه M۳ الکتریکی بر اساس پلت‌فرم «نایا کلاسه» (Neue Klasse ,NK) این شرکت ساخته خواهد شد و اندکی پس از آن به‌عنوان نسل بعدی بی‌ام‌و سری ۳ الکتریکی وارد بازار خواهد شد.

وبر گفت: نسخه بعدی M۳ دارای باتری و الکتریکی خواهد بود. البته موتور شش سیلندر S۵۸ مورد استفاده در M۳ امروزی قرار است حتی پس از ۲۰۳۰ نیز در خط تولید باقی بماند، اما به‌طور هم‌زمان نسخه الکترونیکی این خودرو نیز تولید می‌شود.

وبر با ارائه سرنخ‌هایی در مورد آنچه از یک M۳ الکتریکی انتظار می‌رود، توضیح داد که واحد کنترل جدید بی‌ام‌و مبتنی بر «نایا کلاسه» بوده و در ارائه رانندگی متمایز برای خودرو‌های الکتریکی ما مؤثر خواهد بود. من به شما اطمینان می‌دهم نسخه‌های الکتریکی ما همان شخصیت خودرو‌های بنزینی را خواهند داشت و قدرتمند باقی می‌مانند.

گفتنی است یک نرم‌افزار اختصاصی برای این نسخه جدید بی‌ام‌و طراحی شده است. پیش‌بینی می‌شود عملکرد‌های دینامیک این محصول مبتنی بر رضایت کاربران بوده و موتور آن نیز برای پشتیبانی از پیشرانه‌های چهار موتوره، با مقادیر متغیری از قدرت به هر چرخ در صورت نیاز، توسعه‌ یافته است. وبر همچنین مدعی شد که این خودرو می‌تواند ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت داشته باشد.

به گزارش آنا، شرکت بی‌ام‌و قبلاً فاش کرده بود که در حال آزمایش یک پیشرانه چهار موتوره در یک نمونه اولیه سفارشی مبتنی بر هر دو نسخه BMW i۴ و M۴، به‌عنوان بخشی از برنامه توسعه برای اولین خودرو‌های برقی سری M است.

گفتنی است صحبت‌های وبر منعکس‌کننده نظریات «فرانک ون میل» (Frank van Meel) مدیر سری M خودرو‌های بی‌ام‌و است، که سال گذشته به رسانه‌ها گفت که هنگام رونمایی از هر خودروی الکتریکی، از مشتریان می‌خواهد که بگویند: ما می‌خواهیم به سمت الکتریکی شدن برویم و برای این کار همیشه یک M۳ در دسترس شما خواهد بود.

سیاست‌های مدیریت مجموعه خودروسازی بی‌ام‌و حاکی از آن است که رؤسای این شرکت نگران کاهش جذابیت محصولات خود در پی تغییر به سمت الکتریکی شدن آن‌ها نیستند. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که مشتریان نیز با این سیاست همسو هستند و آینده این خودروساز در محصولات الکتریکی شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر