دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد؛

توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان با معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

توسعه صادرات  شرکت‌های دانش‌بنیان با معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله برنامه‌های صندوق نوآوری است که امکان معرفی این شرکت‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی و جذب سرمایه را به وجود می‌آورد.
کد خبر : 851408

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری از پاویون شرکت‌های دانش بنیان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بانک، بیمه و بورس) بازدید کرد.

در جریان این بازدید دکتر خیاطیان با بیان اینکه امروز نفوذ فناوری و نوآوری در فعالیت‌های مالی، یکی از مظاهر توانایی شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: تاثیری که امروز محصولات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان بر صنعت مالی کشور گذاشته است، به حدی رسیده که مردم به خوبی آن را لمس کرده‌اند. برای نمونه فعالیت بانکداری الکترونیک و بیمه به کمک ابزار دانش‌بنیان اتفاقی است که توانسته فعالیت مردم در شبکه بانکی و بیمه‌ای کشور را تسهیل کند.

وی در ادامه صنعت مالی را صنعتی بسیار بزرگ و شناخته شده در دنیا توصیف کرد و افزود: امروز نفوذ فناوری در این صنعت سبب کاهش هزینه‌ها، افزایش دقت و در یک کلام باعث افزایش بسیار بالای بهره‌وری شده و از سوی دیگر شفافیت بالایی که نفوذ فناوری در فرآیند‌های مالی پدید آورده، اقبال بسیاری از کشور‌ها به حوزه «فناوری‌های مالی» را موجب شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: در کشور ما هم این استقبال به صورت گسترده شکل گرفته و روز به روز شاهد توسعه نوآوری در صنعت مالی کشور هستیم و الحق باید گفت که فناوری‌های پیشرفته‌ای در این حوزه به عرصه ظهور رسیده‌اند. یک مثال خیلی ساده در این زمینه موضوع احراز هویت است که با استفاده از هوش مصنوعی در کشور انجام می‌شود. امروزه برای احراز هویت دیگر نیاز به حضور فیزیکی افراد نیست و این کار به صورت غیر حضوری در مراکزی مانند بازار سرمایه، بانک‌ها و ... انجام می‌شود.

خیاطیان همچنین با اشاره به بازدید خود از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در پاویون صندوق نوآوری در نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه صنعت مالی توانسته‌اند وارد همکاری‌های جدی با سرمایه‌گذاران خارجی شوند. این مسئله حاکی از توان بالا و استعداد دانش‌بنیان‌های ایرانی برای حضور در بازار‌های جهانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه بازار‌های صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از حضور این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است، گفت: در این راستا ما تلاش می‌کنیم که زمینه‌ای فراهم کنیم که شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند محصول خود را معرفی و مشتریان خود را پیدا کنند. ما این فرایند را با انواع حمایت‌ها هموار می‌کنیم که یکی از آن‌ها حمایت بلاعوض از دانش‌بنیان‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در همین زمینه با بیان اینکه امروز صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در ۲۶۰ نمایشگاه داخلی و ۳۱۵ نمایشگاه خارجی به صورت بلاعوض حمایت می‌کند، اعلام کرد: توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله برنامه‌های صندوق نوآوری است که امکان معرفی این شرکت‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی و جذب سرمایه را به وجود می‌آورد.

خیاطیان با تاکید بر اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای شکل‌دهی به نظام تامین مالی فناوری در کشور به دنبال توسعه فرایند‌های سرمایه‌گذاری بر شرکت‌های دانش‌بنیان است، خاطرنشان کرد: در این زمینه با بخش‌های مختلف برای توسعه سرمایه‌گذاری مشارکت می‌کنیم و این اعتقاد را داریم که سرمایه‌گذاران خارجی بسیار مهمی برای شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی وجود دارند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر