دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در یک شرکت دانش‌بنیان محقق شد؛

تولید محصولی فناورانه برای جلوگیری از سرقت خودرو پراید/امکان استفاده در خودروهای دیگر

تولید محصولی فناورانه برای جلوگیری از سرقت خودرو پراید امکان استفاده در خودروهای دیگر
محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید محصولی دانش‌بنیان برای جلوگیری از سرقت خودرو پراید شدند.
کد خبر : 851031

احسان زینلیان مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا  از تولید محصولی دانش‌بنیان برای جلوگیری از سرقت خودرو توسط واحد فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد خبر داد و اظهار کرد: امروزه امنیت پایین خودرو‌ها دلیلی برای راحت‌تر سرقت شدن توسط سارقین خیابانی شده و تا جایی پیش رفته که خودروی پراید در کمتر از ۱۰ ثانیه به سرقت می‌رود و این امر موجب شده تا همیشه صاحبان خودرو احساس ترس و نگرانی داشته باشند.

وی افزود: بر اساس این دغدغه برای جلوگیری از سرقت خودروی پراید برای نخستین بار در ایران محصولی با عنوان سیستم ضدسرقت کاربان که از روشن شدن و سرقت خودروی پراید جلوگیری می‌کند را طراحی کردیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درباره مکانیزم این محصول گفت: مکانیزم این محصول بدین شکل است که درب خودرو تحت هیچ شرایطی باز نمی‌شود حتی در صورت شکسته شدن شیشه نیز امکان روشن شدن خودرو وجود ندارد. این محصول نمونه داخلی ندارد و برای نخستین بار در ایران توسط کاربان تولید شده است.

زینلیان با بیان اینکه این محصول مجوز‌های لازم را از نیروی انتظامی، اداره صنعت معدن و تجارت و پارک علم و فناوری اخذ کرده و دارای ثبت اختراع است، بیان کرد: این محصول اکنون ویژه خودروی پراید طراحی شده و برای سایر خودرو‌ها هم مانند تیبا ۱ در حال بررسی و ساخت هستیم. همچنین این محصول تا ۱۰ روز ضمانت بازگشت دارد.

وی با بیان اینکه این محصول روی برخی از خودرو‌ها با موفقیت نصب شده، گفت: روش بازاریابی این محصول به نحوی است که بدون واسطه و مستقیم به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر