دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با ساخت سامانه‌‌ای فناور توسط محققان انجام می‌شود؛

تصفیه پساب‌های صنعتی و بازگشت آب به چرخه مصرف

تصفیه پساب‌های صنعتی و بازگشت آب به چرخه مصرف
اعضای مرکز تحقیقات فمتو دانشگاه آزاد شیراز با ساخت سیستم‌های تصفیه پساب صنعتی موجب بازگشت آب به چرخه مصرف شده‌اند.
کد خبر : 850386

سعید پرهوده مدیرعامل مرکز تحقیقات «فمتو» دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصول «رآکتور تصفیه آلاینده‌های گازی» که در رویداد عصر امید سیرجان ارائه شد، اظهار کرد: این مرکز در زمینه‌ فعالیت‌های صنعتی شامل سیستم‌های تصفیه پساب، سیستم‌های تصفیه گاز، غبارزدایی و پالایش آلاینده‌های محیطی تخصص دارد.

وی درباره محصولات صنعتی مرکز تحقیقات فمتو که در نمایشگاه عصر امید سیرجان ارائه شد، عنوان کرد: سامانه نانوحباب واتوکس برای پساب‌های صنعتی استفاده می‌شود که روی دستگاه‌های (چهار محصول) این مرکز شامل راکتورهای تصفیه گاز، سیستم‌های فیلتر الکترو استاتیک (برای حذف گردوغبار از محیط)‌، سیستم‌های پایش(تحت شبکه بوده و اطلاعات محیطی را جمع‌آوری می‌کند) نصب‌شده و قابل کار است.

مدیرعامل مرکز تحقیقات فمتو دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گفت: پساب‌های صنعتی در محیط رها شده و موجب آلوده شدن محیط زیست می‌شوند به همین دلیل فعالیت این مرکز ساخت سامانه‌هایی است که پساب‌های صنعتی را می‌تواند تصفیه کند و آب را به چرخه مصرف بازگرداند.

پرهوده با بیان اینکه همه مراحل از طراحی و ساخت محصولات مرکز تحقیقات فمتو دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در این مرکز انجام می‌شود، اضافه کرد: آلاینده‌های گازی نیز نتیجه فعالیت‌های صنعتی بوده که در این زمینه دستگاه‌های صنعتی و فیلترهای الکترواستاتیک توسط این مرکز طراحی و به صنعت ارائه شده است.

به گزارش آنا، رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید سیرجان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیرجان و برای نخستین‌بار به‌صورت تخصصی در بخش صنایع از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر