دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
برای نخستین‌بار در کشور انجام شد؛‌

تولید محفظه دستگاه تصفیه آب با تحمل ۱۰ برابر فشار

تولید محفظه دستگاه تصفیه آب با تحمل ۱۰ برابر فشار
متخصصان داخلی موفق شدند نخستین محفظه دستگاه تصفیه آب از جنس استیل با تحمل ۱۰ برابر فشار را تولید کنند.
کد خبر : 849898

میلاد پاسبان مدیرعامل یک شرکت فناور حاضر در نمایشگاه عصر امید سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا با تشریح فعالیت‌های این شرکت اظهار کرد: نخستین تولیدکننده هوزینگ(محفظه دستگاه تصفیه آب) از جنس استیل در کشور هستیم که مقاوم در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی بوده و توانایی تحمل ۱۰ برابر فشار را دارد.

وی که با شرکت متبوعش در مرکز رشد دانشگاه آزاد بجنورد مستقر است، افزود: محفظه دستگاه تصفیه آب که بیشتر استفاده آن در استخر‌های کشاورزی و مصارف خانگی بوده و از آن به‌عنوان پیش تصفیه استفاده می‌شود، قابلیت دارد که ذرات معلق در آب را تا پنج میکرون جداسازی کرده و در حوزه صنعت توانایی این دارد که در هر یک ساعت ۶ هزار لیتر آب را تصفیه کند.

مدیرعامل شرکت «آبیاران بیژن یورد دیرپا» گفت: همه قطعات و مراحل ساخت محفظه دستگاه تصفیه آب ساخته شده در این شرکت بومی بوده و مقدار دبی بیشتر، جنس مقاومتر و از نظر قیمت در مقایسه با نمونه‌هایی خارجی ارزان‌تر و تقریباً یک‌سوم قیمت آنهاست.

به گزارش آنا، رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید سیرجان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیرجان و برای نخستین‌بار به‌صورت تخصصی در بخش صنایع از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر