دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۴ فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند

۴ فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند
چهار فضانورد پس از پرتاب موفقیت‌آمیز Axiom Mission ۲ برای اقامتی ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده شدند.
کد خبر : 848711

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، چهار فضانورد پس از پرتاب موفقیت‌آمیز «Axiom Mission۲» یا (Ax-۲) به ایستگاه فضایی بین‌المللی برای اقامتی ۱۰ روزه فرستاده شدند. فضانوردان فضایی «Axiom» یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در ساعت ۵:۳۷ بعد از ظهر از مرکز فضایی کِنِدی ناسا واقع در فلوریدا با یک موشک «فالکون ۹» متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس از زمین بلند شدند.

به گفته «بیل نلسون»، مدیر ناسا، فضانوردان Ax-۲ در طول مدت حضور خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی، بیش از ۲۰ آزمایش علمی انجام خواهند داد. این آزمایش‌ها به ما کمک می‌کند تا تشعشعات فضایی، آب و هوایی در شرایط کم گرانش و موارد دیگر را درک کنیم. این ماموریت اثبات تعهد ناسا برای کمک به شرکای صنعتی در توسعه نسل بعدی فناوری فضایی و حمایت از اقتصاد فضایی تجاری است.

ناسا از ساعت ۷:۳۰ امروز دوشنبه یکم خردادماه، پوشش مستقیمی از لنگرگاه اسپیس ایکس، افتتاح دریچه و مراسم استقبال از خدمه را در تلویزیون و برنامه ناسا و وب سایت آژانس ارائه کرده است.

«SpaceX Dragon» حدود ساعت ۹:۱۶ صبح امروز به طور مستقل به درگاه فضایی ماژول هارمونی ایستگاه متصل می‌شود و دریچه در حدود ۱۱:۱۳ صبح باز می‌شود. پوشش مستقیم ماموریت پس از مراسم استقبال به پایان می‌رسد که انتظار می‌رود حدود ساعت ۱۱:۴۵ صبح آغاز شود. همچنین توسط «Axiom Space» در وب سایت خود پوشش داده خواهد شد.

خدمه Ax-۲ پس از ورود به ایستگاه، توسط فضانوردان ناسا و فضانوردان روسکوسموس مورد استقبال قرار گرفتند. انتظار می‌رود فضانوردان فضایی «Axiom» در نهم خردادماه ایستگاه فضایی را برای بازگشت به زمین و سقوط در محل فرود ترک می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر