دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 ارديبهشت 1402 - 14:54
در راستای حمایت از کسب‌وکار‌های فناورانه؛

نخستین رویداد ملی «ایده بازار مادر، نوزاد و کودک» برگزار می‌شود

نخستین رویداد ملی «ایده بازار مادر، نوزاد و کودک» برگزار می‌شود
نخستین رویداد ملی «ایده بازار مادر، نوزاد و کودک» در راستای حمایت از کسب‌وکار‌های فناورانه، دانش‌بنیان و نوپا برگزار می‌شود.
کد خبر : 847921

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای حمایت از کسب‌وکار‌های فناورانه، دانش‌بنیان و نوپا و تحقق شعار«مهار تورم و رشد تولید»، اقدام به برگزاری نخستین رویداد ملی «ایده بازار مادر، نوزاد و کودک» کرده است.

این رویداد با حمایت شورای نظارت بر اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر و همکاری مرکز تبادل فناوری ایده بازار امیرکبیر، در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هدف از این رویداد شناسایی، معرفی و تجاری‌سازی محصولات و یا خدمات فناورانه در چهار حوزه«درمان، تغذیه، سلامت روان و بهداشت، آموزش و یادگیری، سرگرمی و خلاقیت و همچنین فضا‌های عمومی و خدمات شهری ویژه مادر، نوزاد و کودک» است.

از دیگر اهداف برگزاری این رویداد می‌توان به ارتقا سطح رفاه و آرامش اجتماعی مادر، نوزاد و کودک با استفاده از محصولات/ خدمات فناور محور، اشاره کرد. این رویداد می‌تواند به شناخت جامعه علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان از نیاز‌های خانواده‌ها و به‌ویژه مادران جوان، کمک کند.

نخستین رویداد ملی ایده بازار فناوری سلامت در چهار بخش اصلی شامل جذب و شناسایی طرح‌های فناورانه برای تجاری‌سازی، معرفی توانمندی‌ها و کسب‌وکار‌های حوزه مادر، نوزاد و کودک، دوره‌های توانمندسازی برای فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان و گفتمان انتقال تجربه برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال طرح در بخش«رقابتی رویداد» برای تجاری‌سازی و جذب سرمایه تا ۱۶ خردادماه سال جاری است. شرکت‌های فناور و استارت‌آپ‌های علاقه‌مند برای شرکت در استیج معرفی توانمندی‌ها، افراد حقیقی و حقوقی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه کسب‌وکار‌های مادر، نوزاد و کودک نیز می‌توانند از طریق تکمیل فرم در تارنمای رویداد، اعلام آمادگی کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته