دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 ارديبهشت 1402 - 08:12
آنا گزارش می‌دهد؛

کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳
هوش مصنوعی با پیشرفت سریع خود در همه حوزه‌ها رسوخ پیدا کرده و جایی برای خود پیدا کرده است. در این گزارش به بررسی برترین اپلیکیشن‌های که در سال ۲۰۲۳ ارائه شده می‌پردازیم.
کد خبر : 847596

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، هوش مصنوعی یک پیشرفت بزرگ و متفاوت در دنیای فناوری است و اپلیکیشن‌های آن به عنوان یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها درحوزه اطلاعات و فناوری محسوب می‌شوند. اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی سعی می‌کنند بهترین روش ممکن را برای آسان‌تر کردن زندگی انسان فراهم کنند.

از برنامه‌های هوش مصنوعی در برنامه‌های مختلفی مانند مدیریت کسب و کار تا سیستم مراقبت‌های بهداشتی و ... استفاده می‌شوند.صرف نظر از قابلیت‌های آن‌ها، این برنامه‌های هوش مصنوعی برای آسان‌تر کردن کارتان مفید خواهند بود.

در این گزارش چند اپلیکیشن برتر و کاربردی هوش مصنوعی که در سال ۲۰۲۳ زندگی شما را بهبود می‌بخشد، مورد بحث قرار داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

**Alexa؛ دستیار صوتی هوشمند

الکسا یکی از بهترین اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی موجود در بازار است. این یک برنامه دستیار صوتی است که به شما امکان می‌دهد، به طور همزمان موسیقی گوش دهید از فروشگاه به طور مجازی خرید کنید و آب و هوا را بررسی کنید. در مجموع این اپلیکیشن می‌تواند در فعالیت‌های روزانه به شما کمک به سزایی کند.

 

**Gradient؛ تصاویرجذاب با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی موجب محبوبیت اپلیکیشن (Gradient) گرادیان شده است. گرادیان  باعث شد هزاران نفر از جمله سلبریتی ها، حجم عظیمی از تصاویر شبیه به افراد مشهور را در پلتفرم‌های مختلف رسانه اجتماعی به نمایش بگذارند. گرادیان به عنوان یک ویرایشگر عکس هنوز هم محبوبیت خاصی نزد کاربران دارد. این اپلیکیشن به سبب ارائه ایفکت‌های مختلف و جذاب به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر چهره خود را با ویژگی‌های نقاشی مبتنی بر هوش مصنوعی ویرایش کنند.

 

**ELSA؛ دستیار گفتار انگلیسی

آیا در تلفظ کلمات روزانه مشکل دارید؟ هر فرد غیرمتخصصی می‌تواند به لطف السا (ELSA) یاد بگیرد که انگلیسی صحبت کند. هوشمندترین برنامه تلفظ انگلیسی جهان، ELSA (دستیار گفتار زبان انگلیسی)، برای کمک به کاربران در بهبود تلفظ انگلیسی خود طراحی شده است. این برنامه سرگرم کننده به شما می‌آموزد که چگونه با اطمینان، روان و درست صحبت کنید.

 

 **Socratic؛ آموزش با هوش مصنوعی

 سقراط (Socratic) یکی از بهترین برنامه‌های هوش مصنوعی گوگل در زمینه آموزش است. این برنامه هوش مصنوعی به کاربرانی که به دنبال آموزش در مورد موضوعات مختلف هستند، پاسخ می‌دهد؛ و فناوری هوش مصنوعی را با منابع آموزشی مانند فیلم ها، تعاریف، پرسش و پاسخ، پیوند‌ها و موارد دیگر ترکیب می‌کند. این برنامه برای دانش آموزان و معلمان نیز بسیار کاربردی خواهد بود.

 

**Robbinz؛ هوش مصنوعی در خودرو

 رابینز (Robibinz) دستیارهوش مصنوعی شما در خودرو است یکی از بهترین اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی برای رانندگی است. این اپلیکیشن به شما در جهت‌یابی، پخش صدای مورد علاقه‌تان، گوش دادن به پادکست‌های برتر و موارد دیگر کمک می‌کند. این برنامه با رفتار‌های کاربر سازگار است و الگو‌ها را ردیابی می‌کند.

 

**Youper؛ دستیار سلامت روان

 یوپر یک دستیار سلامت روانی است که از هوش مصنوعی برای گفتگو‌های حمایتی، همدلانه و خصوصی و همینطور راهنمای تمرکز حواس استفاده می‌کند و یکی از بهترین اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی برای ارتقای سلامت روان کاربران با ترکیب اثربخشی بالینی است.

 

**eBay؛ خرید و فروش راحت اجناس

ای‌بی eBay) با کمک بینایی ماشین، آیتم لازم را بر اساس تصویری که کاربر برای یک درخواست اضافه کرده، پیدا می‌کند. به علاوه، یادگیری ماشین به فروشنده اجازه می‌دهد تا از هزینه‌های فعلی کالا‌های خاص اطلاع پیدا کرده و آن‌ها را مورد مقایسه قرار دهد و بدین ترتیب، محصولات خود را زودتر به فروش برساند.

 

** Hopper؛ سفری آسان و ارزان با هوش مصنوعی

هوپر (Hopper) یکی از  برنامه‌های هوش مصنوعی با رتبه بالا در بازار است. از این برنامه برای یافتن پرواز‌های ارزان، هتل‌ها و اتومبیل‌های کرایه‌ای استفاده می‌شود.

 

**Siftr Magic؛ ویرایش جادویی تصایر

این برنامه عکس‌های ناخواسته را در تلفن شما تشخیص می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا تصاویر تکراری را پاک کنید. این برنامه به شما توصیه می‌کند که کدام عکس‌ها باید حذف شوند.    

انتهای پیام/

ارسال نظر