دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 فروردين 1402 - 13:51
با بهره از هوش مصنوعی محقق شد؛

رونمایی از اولین سگ رباتیک با اندام‌های اسکلتی عضلانی

رونمایی از اولین سگ رباتیک با اندام‌های اسکلتی عضلانی
یک شرکت استارت‌آپ با بهره از هوش مصنوعی پیشرفته اولین سگ رباتیک در جهان را با اندام‌های اسکلتی عضلانی رونمایی کرده است.
کد خبر : 839207

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، یک شرکت استارت‌آپ چینی به نام Hengbot اولین سگ رباتیک در جهان (اسپارکی) را با اندام‌های اسکلتی عضلانی رونمایی کرده است. این شرکت ادعا می‌کند که ربات مخترع می‌تواند مانند یک سگ واقعی بدود، بپرد و حقه‌هایی را با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته (AI) انجام دهد.

در گزارشی که توسط Robotics & Automation News منتشر شده آمده است که «سگ رباتیک مأموریت دارد با توسعه ماشین‌هایی که چابک هستند، مرز بین فناوری و زندگی را محو کند.»

اسپارکی با اندام‌های اسکلتی، عضلانی و هوش مصنوعی پیشرفته‌اش یک نوآوری پیشگامانه است که شباهت زیادی به یک حیوان زنده دارد. این ربات به دلیل طراحی شیک و زیبا که شبیه یک حیوان زنده است، طبیعی‌تر از سگ‌های رباتیک قبلی راه می‌رود. اسپارکی دارای یک دوربین و میکروفون داخلی است که آن را قادر می‌سازد با محیط خود و سایر انسان‌ها ارتباط برقرار کند. این ربات با قابلیت‌های برنامه نویسی که دارد می‌تواند برای مصرف کنندگان با کنترل از راه دور یا برنامه کار کند. اسپارکی با بدنه کاملاً فلزی می‌تواند منبسط شود. عمر باتری آن بیش از ۵۰ دقیقه است.

شرکت چینی Hengbot ادعا می‌کند که این ربات به دستورات پاسخ می‌دهد، مکالمه‌ راه‌اندازی می‌کند و به خاطر ترکیب ویژه‌ای از فناوری و سرگرمی، شادی را به هر کسی که با آن برخورد می‌کند، منتقل کند.

انتهای پیام/۱۱۰/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته