دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 فروردين 1402 - 12:00
با پیشرفت فناوری محقق می‌شود؛

گامی مؤثر برای سیستم‌سازی کسب‌وکار

گامی مؤثر برای سیستم‌سازی کسب‌وکار
سیستم‌سازی کسب‌وکار می‌تواند به افزایش سودآوری شرکت کمک بزرگی کند.
کد خبر : 836365

به گزارش خبرنگار گروه خانه خلاق خبرگزاری آنا، توسعه‌دهندگان می‌توانند پس از ایجاد استراتژی مناسب، اجرای آن را به شخص یا یک نرم‌افزار محول کنند. این امر موجب می‌شود تا کسب‌وکار شرکت‌ها سودآورتر شود؛ بنابراین افراد می‌توانند طرحی ایجاد کنند که به واسطه آن تمام عملیات‌های کسب‌وکار شرکت تعریف شود و سپس مخترعان می‌توانند از آن طرح به عنوان نقشه راه برای ساختن سیستم‌های خود استفاده کنند. در این گزارش ایده‌هایی برای سیستم‌سازی کسب‌وکار وجود دارد.

فرآیند‌ها و فعالیت‌ها، مجموعه‌ای از مراحل از ابتدا تا انتها هستند. صاحبان شرکت با تعیین فرآیند‌ها می‌توانند ناکارآمدی مراحل را درک کنند. توسعه‌دهندگان ابتدا روند توسعه را نیز مشاهده کرده، سپس به این فکر می‌کنند که چگونه مراحل بیهوده را حذف کنند و در مرحله آخر ایده خود را آزمایش می‌کنند.

**ساده‌سازی اطلاعات با فناوری تسهیل می‌شود

ما در عصر مدیریت دانش زندگی می‌کنیم و کار اساسی توسعه‌دهندگان، سازماندهی جریان اطلاعات در داخل و خارج از کسب‌وکار است. فناوری باز به کمک توسعه‌دهندگان می‌آید. صاحبان شرکت با استفاده از فناوری، نحوه دریافت، ذخیره و ارسال اطلاعات را نیز می‌توانند ساده‌سازی کنند. اگر رویکرد‌های سیستماتیک به صورت تلاش گروهی باشد، رشد کسب‌وکار نیز شانس بیشتری دارد. کسب‌وکار مانند یک ورزش تیمی است. لذت بردن از ساخت و اجرای فرآیند‌ها تنها برای مالک کسب‌وکار کافی نیست. تمام اعضای شرکت باید برای توسعه کسب‌وکار تلاش کنند تا همه چیز به خوبی پیش رود.

کسب‌وکار باید در استفاده از سیستم‌ها انعطاف‌پذیر باشد. سیستم‌های کسب‌وکار به دو صورت سیستم باز و بسته است. سیستم باز سازگار با تغییر است، اما سیستم بسته تنظیم‌شده و غیرقابل تغییر است. صاحبان شرکت باید تشخیص دهند که سیستم‌ها به صورت اتوماسیون تغییر می‌کنند. اگر سیستم به نرم‌افزار وابسته باشد، امکان دارد خود نرم‌افزار نیز تغییر کند. همچنین این نرم‌افزار عملکرد خود را نیز افزایش داده و با نرم‌افزار قوی‌تری جایگزین می‌کند. حال با دانستن ۵ قانون اساسی درباره سیستم‌سازی باید بدانید که کجا از سیستم‌سازی در کسب‌وکار خود استفاده کنید.

** «تابلوی کانبان»؛ انتخابی عالی برای سیستم‌سازی کسب‌وکار

تمامی کسب‌وکار‌ها دارای وظایف تکراری، لیست کار‌های تکراری هستند. صاحبان شرکت می‌توانند از نرم‌افزار‌ها برای پیگیری وظایف و برنامه‌ریزی آن‌ها استفاده کنند. کانبان، یک کلمه ژاپنی و به معنای تابلوی تصویری است. در تابلوی کانبان، محدود کردن وظایف بر تعداد وظایفی که به صورت همزمان انجام شده، اعمال می‌شود. تابلو‌های کانبان، انتخابی عالی برای تمامی کسب‌وکارهاست.

افراد با آموزش مهارت‌های توسعه کسب‌وکار می‌توانند بسیار کارآمدتر عمل کنند. صاحبان شرکت‌ها با پیروی از روال‌های آزمایش‌شده می‌توانند در کار خود بازدهی بیشتری داشته باشند. همچنین توسعه‌دهندگان شرکت می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار‌ها اهداف خود را شفاف‌سازی و آن‌ها را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنند. این امر به آن‌ها در مسیر رشد و توسعه کسب‌وکار کمک می‌کند.

انتهای پیام/۳۰۰۴/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته