دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 بهمن 1401 - 17:21
محققان دانشکده کوه سینا کشف کردند؛

یک درمان طولانی مدت جدید و امیدوارکننده برای اگزما

یک درمان طولانی مدت جدید و امیدوارکننده برای اگزما
محققان کوه سینا نتایج امیدوارکننده‌ای را از یک کارآزمایی بالینی روکاتین لیماب، یک درمان آنتی‌بادی مونوکلونال جدید که برای بیماران خاص طراحی شده است که این کارآزمایی بر روی بیماران مبتلا به درماتیت آتوپیک متوسط ​​تا شدید، که به عنوان اگزما نیز شناخته می‌شود، انجام شد.
کد خبر : 828788

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از وبگاه (سای تک دیلی)، بیماران حتی تا ۲۰ هفته پس از قطع مصرف دارو، بهبود قابل توجهی را در علائم خود تجربه کردند.

محققان کوه سینا نتایج امیدوارکننده‌ای را از یک کارآزمایی بالینی روکاتین لیماب، یک درمان آنتی‌بادی مونوکلونال جدید که برای بیماران خاص طراحی شده است، در مجله The Lancet گزارش کرده‌اند. این کارآزمایی بر روی بیماران مبتلا به درماتیت آتوپیک متوسط ​​تا شدید، که به عنوان اگزما نیز شناخته می‌شود، انجام شد. بیماران در حین مصرف دارو بهبود قابل توجهی در علائم خود نشان دادند و مزایای آن تا ۲۰ هفته پس از قطع درمان ادامه داشت.

به گفته محققان، نتایج کارآزمایی نشان می‌دهد که rocatinlimab پتانسیل تغییر ساختار ژنتیکی اگزمای فرد را در دراز مدت دارد و به طور بالقوه نتایج پایدار را حتی پس از قطع درمان حفظ می‌کند. این دارو با مهار OX۴۰، یک مولکول ایمنی که نقش کلیدی در فعال کردن سلول‌های التهابی ایفا می‌کند، عمل می‌کند که به ایجاد اگزما و سایر بیماری‌های التهابی کمک می‌کند.

اما گاتمن، MD، Ph.D. پروفسور والدمن و رئیس سیستم، کیمبرلی گفت: درماتیت آتوپیک، شایع‌ترین نوع اگزما، یک بیماری پوستی التهابی مزمن ناتوان کننده است که از هر ۱۰ آمریکایی ۱ نفر و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را مبتلا می‌کند.

اریک جی والدمن بخش پوست. مدیر مرکز تعالی اگزما؛ و مدیر آزمایشگاه بیماری‌های التهابی پوست در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا گفت: این بیماری اغلب در سنین پایین ایجاد می‌شود و باعث می‌شود پوست ملتهب، قرمز، خارش شدید، دردناک و بسیار خشک شود - همه این علائم به شدت بر کیفیت زندگی بیمار تأثیر می‌گذارند. ما نسبت به نتایج این کارآزمایی و پتانسیل اصلاح بیماری و اثرات طولانی مدت برای بهبود کیفیت زندگی بیماران بسیار خوشبین هستیم.

در این مرحله ۲b مطالعه چند مرکزی، دوسوکور، کنترل شده با دارونما، ۲۷۴ بیمار انتخاب شدند و (روکاتین لیماب: n=۲۱۷؛ دارونما: n=۵۷) به طور تصادفی ۱:۱:۱:۱:۱ به روکاتین لیماب هر چهار هفته یکبار تقسیم شدند. ۱۵۰ میلی گرم یا ۶۰۰ میلی گرم) یا هر دو هفته (۳۰۰ میلی گرم یا ۶۰۰ میلی گرم) یا دارونما زیر جلدی تا هفته ۱۸، با ۱۸ هفته تمدید درمان فعال و ۲۰ هفته پیگیری. این آزمایش در ۶۵ سایت در ایالات متحده، کانادا، ژاپن و آلمان انجام شد.

درصد تغییر نسبت به سطح پایه در نمره ناحیه اگزما و شاخص شدت (EASI) به عنوان نقطه پایانی اولیه در هفته ۱۶ ارزیابی شد، و اهمیت در مقابل دارونما با تمام دوز‌های فعال روکاتین لیماب (۴۸- تا ۶۱- درصد) در مقایسه با دارونما به دست آمد. -۱۵ ٪. همه گروه‌های دوز فعال نیز پس از هفته ۱۶ به بهبود خود ادامه دادند و اکثر بیماران پاسخ را برای حداقل ۲۰ هفته پس از درمان حفظ کردند.

نتایج از rocatinlimab به عنوان یک درمان ایمن و مؤثر برای درماتیت آتوپیک متوسط ​​تا شدید، با اثربخشی طولانی مدت و اصلاح بیماری پشتیبانی می‌کند. عوارض جانبی گزارش شده به طور کلی بین گروه‌های روکاتین لیماب مشابه بود. عوارض جانبی متداول در طول دوره دوسوکور شامل تب، لرز، سردرد، زخم آفتی (زخم شانکر) و حالت تهوع بود.

دکتر گاتمن، نویسنده ارشد این مطالعه افزود: در هفته ۳۶، همه شرکت کنندگان حداقل ۱۸ هفته تحت درمان بودند. در این زمان، ما دیدیم که در حالی که این دارو در تمام دوز‌ها در مقایسه با دارونما به نقاط پایانی اولیه دست یافت، همچنین دارویی است که در طول زمان بهبود می‌یابد، که در میان گزینه‌های درمانی موجود در حال حاضر غیرعادی و منحصربه‌فرد است.

محققان قصد دارند این تحقیقات را در یک برنامه فاز ۳ در سال ۲۰۲۳ ادامه دهند. مطالعات آینده همچنین شامل جمعیت مطالعه بزرگتر، پیگیری طولانی تر، و اکتشاف درمان ترکیبی (مانند روکاتین لیماب به همراه کورتیکواستروئید‌های موضعی) خواهد بود.

به گزارش آنا، دانشکده پزشکی ایکان جزو برترین دانشکده‌های پزشکی در ایالات متحده می‌باشد. در طول سال ها، این دانشگاه به دلیل آزمایشگاه‌های خود شناخته شده است. پیش از این، دانشکده پزشکی ایکان به عنوان مدرسه پزشکی کوه سینا شناخته می‌شد. در سال ۲۰۱۰ به یک موسسه مستقل تبدیل شد. نام دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تغییر کرد. این دانشگاه با سیستم سلامت کوه سینا مرتبط است. علاوه بر این، به دلیل انتشار مجله پزشکی ترجمه و شخصی معروف است که شش بار در سال منتشر می‌شود.

پردیس دانشگاه از تعدادی بخش، مؤسسه و مراکز مرتبط با نظریه‌های تحقیقات پزشکی تشکیل شده است. برخی از بخش‌های اصلی عبارتند از علوم اعصاب، پوست، پزشکی محیط زیست، و بهداشت عمومی، علوم فارماکولوژی و میکروبیولوژی. این بخش‌ها به خوبی نگهداری می‌شوند و دانش کافی را ارائه می‌دهند. دانش آموزان همچنین به بازدید از مراکز برده می‌شوند تا دانش عملی در این زمینه کسب کنند. بیش از هشت پردیس بیمارستانی در داخل محوطه قرار دارند. پردیس‌ها دارای کارکنان مجرب و اساتید حرفه‌ای هستند. این دانشگاه از حدود ۶۰۰ دانشجو در مقطع دکترا و ۹۰ دانشجو در مقطع دکتری تشکیل شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر