دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1401 - 18:12
سازمان بسیج اساتید با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد؛

ناکامی دشمن از اقدامات بی ثبات ساز با رشادت‌ دلیرمردان فراجا

ناکامی دشمن از اقدامات بی ثبات ساز با رشادت‌ دلیرمردان فراجا
سازمان بسیج اساتید کشور با صدور بیانیه‌ای اغتشاشات اخیر را محکوم کرد.
کد خبر : 807014

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سازمان بسیج اساتید به مناسبت هفته دفاع مقدس و در محکومیت اغتشاشات اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان الله لمع المحسنین (سوره عنکبوت آیه۶۹)

هشت سال دفاع مقدس ملت رشید ایران، در پاسخ به جنگ نیابتی تمام عیاری شکل گرفت که نظام سلطه با هدف تجزیه خاک ایران، تحدید انقلاب اسلامی و براندازی نظام اسلامی طی هشت سال به مورد اجرا گذاشت. ملت ایران، اما این تهدید سخت، همه جانبه و بزرگ را با سه عنصر انقلاب، رهبری و مردم به فرصت بزرگی تبدیل کرد که می‌تواند آینده انقلاب اسلامی را تضمین نماید.

فوران قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی، راهبرد‌های پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) و خصوصیات منحصر به فرد مردم مسلمان کشورمان در میدان‌های نبرد و پشتیبانی و حمایت از رزمندگان سبب شد تا دفاع مقدس فرصت‌های زیادی را برای دیروز، امروز و فردای ایران خلق کند که هنوز برای بسیاری از مردم و جوانان ناشناخته است.

فرصت‌های بی‌نظیری که از جمله آن‌ها می‌توان به ظهور قهرمانان ملی در عرصه دفاع، صدور پیام انقلاب به ویژه مقاومت، شکل گیری فرهنگ ایستادگی، عدم تسلیم در مقابل زورگویی، مقابله با ظلم و تبعیض بین‌المللی، ارائه الگوی مردم‌سالاری دینی به سبک جدید حکمرانی، اتحاد ملت و یکپارچگی کشور، اقتدار نظامی کشور، افزایش محبوبیت نیرو‌های مسلح، بروز عرصه‌ای برای برترین سجایای ملت ایران، دین باوری، اعتماد به نفس ملی و ... اشاره کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بدخواهان ملت ایران می‌دانند که فرصت‌ها و درس‌هایی که دوران هشت ساله دفاع مقدس فراروی ملت ایران قرار داده است، توان تبدیل هر تهدیدی از جمله تهدیدات ترکیبی، جنگ شناختی و بی ثبات سازی سیاسی که این روز‌ها به بهانه فوت یک شهروند کشورمان وارد مرحله جدیدی شده است، به فرصت تبدیل کرده است.

فلذا دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند تا با تحریف تاریخ مانع فهم دقیق و درست جوانان کشور از حقایق دفاع مقدس گردند. حقایقی که حکیم فرزانه انقلاب اسلامی نمونه‌هایی از را در دیدار اخیر خویش با پیشکسوتان جهاد و شهادت به شرح ذیل برشمردند؛ این حقیقت که در این هشت سال همه قدرت‌های جهانی با ما می‌جنگیدند، جنگ ما یک جنگ بین‌المللی بود، یک روزی ما این را می‌گفتیم، امروز خوده آن‌ها دارند می‌گویندو اسناد و مدارک آن را منتشر می‌کنند.

این حقیقت که حمله نظامی به کشور غیرمنتظره نبود، به خاطر اینکه از انقلاب به شدت عصبانی بودند این حقیقت که پیروزی، پیشرفت، عقب ماندن دشمن، صیانت کشور، با مقاومت به دست می‌آید نه با تسلیم؛ مقاومتی که اطمینان و اعتماد به نفس هم به وجود بیاید.

از همین رو اساتید بسیجی و جامعه نخبگی کشور آمادگی خود را برای ایفای نقش تبیینی در انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل امروز و بیان فرصت‌هایی که از آن دوران ایجاد شده است اعلام می‌دارد تا امکان تبدیل تهدیدات ناشی از جنگ ترکیبی و شناختی دشمن با ویژه بی ثبات سازی اخیر به فرصت را فراهم سازیم.

در پایان ضمن اعلام تشکر و سپاس خویش از بصیرت ملت شریف ایران در محکوم سازی اقدامات هنجارشکنان که در قالب حضور در نمازجمعه، شرکت در راهپیمایی‌های گسترده تبلور یافت، از مواضع قاطع و انقلابی دولت به ویژه رئیس جمهور محترم در سازمان ملل متحد تشکر نموده و از تمامی مسئولان نهاد‌های دستگاه‌های امنیتی و قضایی خواستار برخورد قاطع با اخلال گران نظم و امنیت به ویژه هتا‌کان به مقدسات و نوامیس کشور هستیم.

لذا بر خود لازم می‌دانیم به نیابت از جامعه دانشگاهی کشور از رشادت‌های دلیرمردان عرصه امنیت به ویژه نیرو‌های مخلص و ایثارگر فراجا که در شرایط کنونی با بذل جان و آبروی خویش راه مقاومت را ادامه داده و با عقلانیت و تدبیر به ناکامی دشمن از اقدامات بی ثبات ساز کمک می‌کنند، تقدیر کنیم.

سازمان بسیج اساتید کشور
دوم مهرماه ۱۴۰۱

انتهای پیام/۴۱۶۷/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته