دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مرداد 1401 - 10:07
حل چالش فناوری(۱۳۸)؛

روش مشاهده صفحه کلید روی نمایشگر چیست؟

روش مشاهده صفحه کلید روی نمایشگر چیست؟
نمایش صفحه کلید در نمایشگر رایانه مشکلات مربوط به عدم دسترسی به کیبورد را رفع و امکان استفاده از دکمه‌های مختلف صفحه کلید را فراهم می‌کند.
کد خبر : 801419

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، به دلایلی مختلفی ممکن است صفحه کلید رایانه‌های رومیزی خراب شده و یک یا چند کلید آن به درستی کار نکند در این زمان کاربران می‌توانند به جای کیبورد خود از صفحه کلید مجازی روی نمایشگر استفاده کنند.


البته ممکن است سرعت تایپ هنگام استفاده از صفحه کلید مجازی کاهش یابد ولی به هنگامی که هیچ دسترسی به کیبورد وجود نداشته باشد نمایش تمامی کلیدهای آن روی صفحه نمایشگر کاربردی است. راه‌اندازی صفحه کلید مجازی به هیچ عنوان کار سختی نیست و کاربران می‌توانند در عرض چند ثانیه آن را انجام دهند. نکته حائز اهمیت در مورد صفحه کلید مجازی استفاده گسترده آن برای کاربرانی است که به دلیل مشکلات جسمانی نمی‌توانند از صفحه کیبورد استفاده کنند.

راهکارهای نمایش صفحه کلید مجازی

همانطور که در قسمت قبلی پرونده چالش‌های فناوری گفته شد کاربران سیستم عامل ویندوز می‌توانند با روش‌های مختلفی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند. یکی از راهکارهای راه‌اندازی کیبورد مجازی فشار دادن همزمان کلید میانبر windows+ctrl+o است. البته این روش زمانی کاربردی است که به کیبورد فیزیکی در دسترس نباشد و در غیراین صورت نمی‌توان با استفاده از این کلید میانبر به صفحه کلید مجازی دسترسی پیدا کرد.

در صورتی که امکان استفاده از صفحه کلید فیزیکی فراهم نبود کافی است در منوی استارت واژه Accessibility جست‌وجو کنید و پس از نمایش صفحه مربوط به این کلمه روی گزینه on screen keyboard کلیک کنید. در این زمان کیبور مجازی روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. آخرین روش برای به‌کارگیری صفحه کلید مجازی مراجعه به محل نصب فایل کیبورد است. برای پیدا کردن این فایل، کاربر ویندوز باید به درایو ذخیره‌سازی فایل‌های اصلی سیستم عامل خود مراجعه کرده و کلمه osk را جست‌وجو کند. پس از پیدا کردن این فایل کافی است روی آن کلید کرده تا اپلیکیشن صفحه کلید مجازی اجرا شود.

انتهای پیام/4144

انتهای پیام/

ارسال نظر