دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 تير 1401 - 14:39
حل چالش فناوری(۱۳۳)؛

ساده‌ترین روش برای فشرده‌سازی فایل‌ها در ویندوز و اندروید چیست؟

کاربران سیستم عامل‌های اندروید و ویندوز می‌توانند با استفاده از روش بیان شده در مطلب زیر انواع فایل‌ها را فشرده‌سازی کنند.
کد خبر : 667659
چالش های فناوری

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، در هر لحظه از کار با رایانه یا گوشی‌های هوشمند حجم زیادی از اطلاعات جابه‌جا می‌شود و کاربران این دستگاه‌ها مجبور هستند برای ذخیره‌سازی این اطلاعات آن‌ها را در پوشه‌های مشخصی بارگذاری کنند. باتوجه به حجم و نوع فایل‌هایی که کاربر دانلود یا آپلود می‌کند زمان تبادل اطلاعات متفاوت است و هرچه حجم فایل بیشتر باشد مدت زمان بیشتری برای جابه‌جایی آن نیاز است. به عنوان مثال انتقال یک فایل تصویری نسبت به یک فایل متنی به مراتب به زمان بیشتری نیاز دارد. در ادامه روشی ساده برای فشرده‌سازی انواع فایل‌ها در سیستم عامل‌های ویندوز و اندروید را بیان می‌کنیم.


به منظور کاهش حجم فایل‌های مختلف در رایانه و ویندوز متداول‌ترین روش استفاده از اپلیکیشن winrar است. البته برنامه‌های متنوعی برای ایجاد فایل‌های zip وجود دارد ولی بسیاری از کاربران معتقدند winrar ساده‌ترین روش را برای فشرده‌سازی ارائه می‌دهد. به منظور فشرده‌سازی فایل‌های صوتی، تصویری و متنی با فرمت‌های مختلف از قبیل ‌پی‌دی‌اف، ورد، اکسل، mp4 و ... ابتدا اپلیکیشن winrar را دانلود و در رایانه خود نصب کنید. سپس وارد این برنامه شده و از سربرگ general روی گزینه browse کلیک کنید. با کلیک کردن روی این گزینه پنجره‌ای باز می‌شود که کاربر از طریق آن می‌تواند فایل مورد نظر خود را جهت فشرده‌سازی انتخاب کند.


در این مرحله کاربر باید از بین سه گزینه zip، rar4 و rar یکی را به منظور تعیین فرمت فایلی که قصد فشرده‌سازی آن را دارد انتخاب کند. در نهایت با کلیک روی ok فرایند فشرده‌سازی انجام می‌شود. در صورتی که نیاز به خارج کردن فایلی مشخص از حالت zip باشد کافی است روی آیکون آن برنامه کلیک راست کرد و گزینه Extract To را انتخاب نمود.


فشرده‌سازی فایل‌های مختلف در سیستم عامل اندروید نیز تقریباً شبیه به ویندوز است و برای انجام این فرایند باید در ابتدا اپلیکیشن winrar را از فروشگاه‌های مجازی برنامه‌های گوشی هوشمند دانلود و نصب کرد. هنگامی که کاربر این برنامه را در گوشی خود اجرا می‌کند شکل یک پوشه با علامت «+» در کنار آن دیده می‌شود. با فشار دادن این گزینه فایلی که قصد فشرده‌سازی آن را داریم انتخاب می‌کنیم و پس از تعیین فرمت مورد نظر فرایند کاهش حجم آغاز می‌شود.


انتهای پیام/۴۱۴۴

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته