دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 ارديبهشت 1401 - 11:00
با تراشه میکروسیال جدید؛

تشخیص بیماری‌ها در خانه ممکن شد/ تغذیه دستگاه جدید با تلفن هوشمند

دانشمندان با نوآوری تراشه میکروسیال راه را برای تشخیص راحت و مقرون به‌صرفه‌تر بیماری‌ها هموار کردند.
کد خبر : 657028
تشخیص بیماریبه گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از «تک اکسپلوریست»، امروزه مردم برای تشخیص بیماری‌ها هزینه‌های بسیار هنگفتی در آزمایشگاه‌ها می‌پردازند. دانشمندان برای حل این مشکل به فکر ایجاد یک نوآوری جدید افتادند.


دانشمندان برای تشخیص بیماری‌ها در خانه یک نوآوری جدید به نام تراشه میکروسیال ایجاد کردند که این نوآوری جدید راه را برای تشخیص راحت و مقرون به‌صرفه‌تر بیماری‌ها هموار می‌کند. یکی از مزیت‌های میکروسیال، توسعه آزمایشگاه روی یک تراشه است و این دستگاه برای تشخیص بیماری‌ها از یک نمونه بیولوژیکی کوچک استفاده می‌کند.


دانشمندان از دانشگاه مینه‌سوتا این تراشه جدید را برای تشخیص بیماری‌ها طراحی و ایجاد کرده‌اند که نتایج حاصل از آن بسیار سریع به بیمار در خانه ارائه می‌شود. این دستگاه جدید از قطعات بسیار کمی ساخته شده است و به‌صورت بی‌سیم توسط یک تلفن هوشمند شارژ می‌شود.


این سیستم جدید بسیار کاربردی است و دانشمندان از روشی استفاده کردند تا الکترودهای بسیار ریز را نزدیک به هم روی یک تراشه ۲ در ۲ سانتی‌متر قرار دهند. این امر موجب ایجاد میدان الکتریکی قوی می‌شود و در نهایت قطرات در سراسر تراشه کشیده می‌شوند و از این مایعات برای شناسایی مولکول‌های درون تراشه استفاده می‌شود. این فناوری‌های پیچیده می‌تواند آزمایش‌های خانگی را با هزینه‌های مقرون به‌صرفه برای افراد به ارمغان بیاورد.


انتهای پیام/۳۰۰۴/انتهای پیام/

ارسال نظر