دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 دی 1400 - 13:18
زارع‌پور:

پست پشتوانه اقتصاد دیجیتال و تسهیل‌کننده خدمات عمومی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پست تأثیر شگرفی در ارتباطات و اقتصاد دارد و پست پشتوانه اقتصاد دیجیتال است.
کد خبر : 633887
نشست خبری عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتبه گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام خبر راه‌اندازی مدرن‌ترین مرکز مکانیزه هوشمند تجزیه و مبادلات پست در آینده نزدیک خدمات پستی را پشتوانه اقتصاد دیجیتال و تسهیل کننده خدمات عمومی دانست.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «امروز سالروز قتل میرزاتقی‌خان فراهانی یا همان امیرکبیر است. مفهوم دانش و توسعه در ایران دوره معاصر با نام امیرکبیر پیوند خورده و دارالفنون از یادگارهای اوست. بی‌راه نگفته‌ایم اگر بگوییم امیرکبیر پیشگام ارتباطات نوین در ایران بوده است. با دستور امیر پستخانه‌ تأسیس شد و برای حفاظت محموله‌های پستی در تمامی راه‌های کشور قراول‌خانه‌ ساخت. چاپارهای پستی از تهران به اصفهان، آذربایجان، مازندران، کرمان، خراسان، استرآباد و کرمانشاه در رفت‌وآمد بودند و محموله‌های پستی را به دست صاحبانشان می‌رساندند. هنوز داغ قتل امیرکبیر بر سینه شیفتگان پیشرفت و توسعه ایران سنگینی می‌کند.


پست قدیمی‌ترین واحد ارتباطی در کشور ماست که همان نام دیرینه خود را حفظ کرده است اما امروز تاثیری شگرفی در ارتباطات و اقتصاد دارد. امروز پست پشتوانه اقتصاد دیجیتال است و تسهیل‌کننده خدمات عمومی، با کارکنانی پرتلاش و وظیفه‌شناس که به سازمان و کارشان متعصب و وفادار هستند.


پست این روزها در حال پوست‌اندازی و تحول است و گام‌های بلندی به سوی اصلاح فرآیندها و هوشمندسازی برداشته شده است. به زودی مدرن‌ترین مرکز مکانیزه هوشمند تجزیه و مبادلات در پست آغاز به کار می‌کند و فصل جدیدی از خدمات پستی رقم خواهد خورد. درجریان مشکلات همکاران عزیزم در شرکت ملی پست هستم و برای حل آنها اقدامات اساسی در جریان است که انشاالله در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.»


انتهای پیام/4144/انتهای پیام/

ارسال نظر