دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 آذر 1400 - 13:09
فلاحی در گفت‌وگو با آنا:

رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی خارجی هنوز قطعی نیست

عضو کمیسیون ویژه طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت: برای رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی باید بررسی‌های تکمیلی سرعت گیرد و پس از ارجاع طرح صیانت به کمیسیون ویژه نمایندگان روند رسیدگی را به‌ سرعت ادامه می‌دهند.
کد خبر : 628656
احمدحسین فلاحیبه گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، بر اساس جدیدترین نسخه طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی که از سوی کمیسیون ویژه بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی ارائه شده است موضوع مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی از دستور کار نمایندگان خارج شده و در حال حاضر نیز طرح صیانت به منظور بررسی بیشتر در اختیار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
بیشتر بخوانید:


جدیدترین نسخه طرح صیانت منتشر شد/ پیشنهاد حذف بند مربوط به فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی
به تازگی اسنادی در رسانه ملی منتشر شده است که نشان می‌دهد تعدادی از پلتفرم‌های شناخته شده بین‌المللی در سال‌های گذشته درخواست رسمی خود برای اخذ مجوز فعالیت قانونی در ایران را ارائه داده‌اند ولی به دلایلی نامعلوم این درخواست‌ها مورد بررسی قرار نگرفته یا به آن توجهی نشده است. به گفته رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی «بسیاری از پلتفرم‌های خارجی برای حضور در ایران مشتاق هستند. متأسفانه برخی از کارشناسان صنعت فناوری اطلاعات و دست‌اندرکاران این حوزه می‌گویند بازار ایران برای پلتفرم‌های پرمخاطب خارجی ارزشی ندارد و در صورتی که این حرف اصلاً درست نیست و نوعی خودزنی است.»


احمد حسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا با اشاره به موضوع رفع فیلتر احتمالی برخی از شبکه‌های اجتماعی خارجی پس از تصویب طرح صیانت اظهار کرد: با توجه به ادامه روند رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی هنوز موضوع رفع فیلتر قطعی نیست و باید بررسی‌های بیشتری در این حوزه انجام شود.


وی افزود: هم اکنون طرح صیانت از حقوق کاربران برای اعمال پیشنهادات دولت و بررسی تکمیلی در مرکز پژوهش‌های مجلس قرار دارد. از همین رو این طرح فعلاً در حد پیش‌نویس است و باید تغییرات لازم در آن اعمال شود. اعضای کمیسیون طرح صیانت تأکید دارند بررسی طرح صیانت در مرکز پژوهش‌ها بیش از ۱۰ روز زمان نبرده و قصد داریم با سرعت روند رسیدگی به این طرح را ادامه دهیم.


انتهای پیام/۴۱۴۴/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته