دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 ارديبهشت 1399 - 10:30

واتس‌اپ مدعی حمله جاسوسان به سرورهای آمریکایی شد

شرکت واتس‌اپ مدعی شده است گروهی خرابکار به سرورهابی این پیام‌رسان حمله کرده و قصد دارند اطلاعاتی را به سرقت ببرند.
کد خبر : 485642
فیس 1.jpg

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، شرکت فیسبوک به عنوان مالک و صاحب امتیاز پیام‌رسان واتس‌اپ به تازگی از گروه NSO به دلیل جاسوسی و سرقت اطلاعاتی از نرم‌افزار واتس‌اپ شکایت کرده است. 


گروه NSO چند سال است به عنوان یکی از منابع تامین امنیت مکالمه‌های کاربران با پیام‌رسان واتس‌اپ همکاری می‌کند. فیسبوک مدعی شده است NSO آدرس سرورهای اطلاعاتی واتس‌اپ در خاک آمریکا را در اختیار جاسوسان و هکر قرار داده تا آن‌ها به این سرورها نفوذ کرده و اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت ببرند.


اسناد تازه منتشر شده از اقدام‌های خرابکارنه NSO نشان می‌دهد جاسوسان به کمک مهندسان این گروه بیش از 700 بار به این شبکه سرورهای واتس‌اپ حمله کرده‌اند. وکلای شرکت فیسبوک با تنظیم شکایت درباره تمامی موارد خرابکاری از دادگاه خواسته‌اند مدیران NSO را محاکمه کرده و از سرنوشت اطلاعات به سرقت رفته سوال پرسیده شود.کارشناسان فناوری معتقدند فیسبوک در حالی مدعی رعایت حقوق کاربران در فضای مجازی و نرم‌افزاهای مختلف این شرکت است که همواره با مشکلات متعدد امنیتی روبه‌رو بوده و در حل بحران‌های بزرگ از خود ضعف نشان می‌دهد. اینکه یکی از شرکت‌های تامین امنیت حریم خصوصی کاربران واتس‌اپ خود به شبکه جاسوسی تبدیل شود اعتبار این پیام رسان را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.


یکی از مدیران گروه NSO گفت: مهندسان شرکت NSO  مجبور هستند در مواردی برای برقرار شدن ارتباط‌های صوتی و تصویری بین کاربران در آمریکا و کشورهای مختلف از سرورهای اضافی استفاده کرده و آن‌ها را به سرورهای اصلی واتس‌اپ وصل کنند.


مشروط بر اینکه ادعای واتس‌اپ و مدیران فیسبوک درست باشد احتمالا گروه امنیتی NSO برای همیشه از فعالیت‌های امنیتی در شبکه‌های ارتباطی محروم می‌شود.


انتهای پیام/4144/


انتهای پیام/

برچسب ها: فیسبوک واتساپ
ارسال نظر