دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 آذر 1398 - 11:18

اطلاعات میلیون‌ها کاربر در فیس‌بوک به سرقت رفت

فیس‌بوک بازهم گرفتار یک مشکل امنیتی جدید شد و اطلاعات شخصی بالغ بر 267 میلیون نفر از کاربرانش به سرقت رفت.
کد خبر : 451565
BBYbvdZ.jpg

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دیجیتال ترندز، بیش از 267 میلیون شناسه، شماره تلفن و نام کاربران فیس‌بوک در اختیار یک پایگاه داده آنلاین قرار گرفت که برآورده می‌شود علاوه برمشکلات امنیتی بر افراد، توسط هرزنامه‌ها و تبلیغات فیشینگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


به گفته وب‌سایت Comparitech، یک محقق امنیتی به نام باب دیاچنکو، این پایگاه داده را کشف کرد. این اطلاعات از چهارم دسامبر روی این سایت قرار داشت، اما از 19 دسامبر از دسترس خارج شد. البته قبل از اینکه این سایت از دسترس خارج شود، اطلاعات کاربران در یک انجمن هکرها به عنوان فایلی قابل دانلود قرار داشت.


بیشتر کاربرانی که هدف این سرقت قرار گرفته‌اند در آمریکا می‌باشند و اطلاعات نیز شامل شناسه کاربری، شماره تلفن‌ها و نام کامل آن‌ها است.


به گفته دیاچنکو، افشاء داده‌ها به احتمال زیاد توسط یک عملیات هک یا سوء‌استفاده از رابط برنامه‌نویسی کاربردی فیس‌بوک، توسط مجرمانی در ویتنام صورت گرفته است.


به همین دلیل به کاربران فیس‌بوک توصیه می‌شود تنظیمات حریم خصوصی خود را روی گزینه "دوستان" تنظیم کنند و همچنین ویژگیِ "آیا می‌خواهید موتورهای جستجو در خارج از فیس‌بوک به پروفایل شما پیوند داده شوند؟" را روی گزینه "نه" قرار دهند.


این اولین بار نیست که فیس بوک دچار نقصان حریم خصوصی شد. در ماه گذشته، داده‌های شخصی کاربران فیس‌بوک و توئیتر نیز از طریق برنامه‌های مخرب اندروید به خطر افتاد.


در ماه سپتامبر نیز، میلیون‌ها شماره تلفن‌همراه مربوط به کاربران فیس‌بوک در یک پایگاه داده آنلاین مورد افشاء قرار گرفت که برخی از آنها حتی شامل نام، جنسیت و موقعیت مکانی کاربران بود.


انتهای پیام/4112/


انتهای پیام/

برچسب ها: فیس بوک هکرها
ارسال نظر