دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 دی 1397 - 03:26
همراه با استارت‌آپ/

اقتصاد با فضا

«اسپیس نو» با ردیابی کردن روندهای اقتصادی جهانی از فضا و با تمرکز بر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تحلیل اطلاعات، به شفاف‌سازی اقتصاد جهانی می‌پردازد.
کد خبر : 351982
windows-10-october-2018-update-home-1500x1000.jpg

به گزارش گروه دانشگاه  خبرگزاری آنا، «اسپیس نو» با ردیابی کردن روندهای اقتصادی جهانی از فضا و با تمرکز بر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تحلیل اطلاعات به شفاف‌سازی اقتصاد جهانی می‌پردازد. این شرکت همچنین با سازمان‌ها و شرکت‌هایی همچون پلنت، اورثکست، دیجیتال گلوب، ایرباس، سازمان فضایی اروپا و ناسا همکاری می‌کند.


این شرکت به‌واسطه به‌کارگیری هوش مصنوعی، توانایی ردیابی خودرو، کامیون، کشتی، هواپیما، ساختمان، مجتمع ساختمانی، کشاورزی و سواحل را دارد.


«اسپیس نو» براساس تحلیل‌هایی که انجام می‌دهد، اطلاعات را به داده‌هایی اقتصادی تبدیل می‌کند؛ اطلاعاتی همچون بررسی فروش نفت، فروش محصولات، بهترین سواحل برای گردشگری و بهترین مناطق  برای سکونت.


بر اساس اطلاعات گرداوری شده از سازمان فضایی ایران، این شرکت با بررسی عکس‌هایی که در شب از کشور نیجریه(بزرگترین تولید کننده نفت) گرفته بود، دریافت که این کشور در سال ۲۰۱۵ مقدار استفاده از برق را کاهش داده و  در نتیجه رشد اقتصادی داشته‌‌است.


این شرکت  با سرمایه 5.4 میلیون دلار و با درآمد سالانه یک‌میلیون دلار، در حوزه مکان‌یابی فعالیت می‌کند.


انتهای پیام/4085/خ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته