چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
تحلیلگر برجسته عراقی:

ایران «خاورمیانه جدید» را تعریف می‌کند/ به شماره افتادن نفس‌های اسرائیل در منطقه

تحلیلگر برجسته عراقی در گزارشی به موضوع ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درباره رونمایی از معامله قرن پرداخت و نوشت: نفس‌های اسرائیل در منطقه به شماره افتاده است و آنها باید بدانند که ایران «خاورمیانه جدید» را تعریف می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد درصدد است از طرح ادعایی خود برای صلح در غرب آسیا موسوم به «معامله قرن»، پیش از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن رونمایی کند.

ترامپ در گفتگو با خبرنگارانی که وی را در سفر فلوریدا همراهی می‌کردند، گفت: ما احتمالاً آن را کمی زودتر منتشر خواهیم کرد. آن طرحی عالی است.

واکنش تشکیلات خودگردان و حماس

«نبیل ابوردینه»، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: من نه به صورت خلاصه و نه به صورت مفصل درباره این طرح با تشکیلات خودگردان صحبتی نداشته‌ام. موضع فلسطین درباره رد تصمیم‌های ترامپ درباره قدس، دیگر موضوعات و تمام آنچه مربوط به معامله قرن می‌شود، مشخص است.

نبیل ابوردینه

نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین

حماس نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد: هر طرح یا پروژه‌ای که از حقوق ما در سرزمینمان یا مقدساتمان بکاهد، اجرایی نخواهد شد و تمام تلاش‌ها برای اجرای این معامله در برخورد با صخره مقاومت ملت ما و ایستادگی‌اش خواهد شکست.

این جنبش تأکید کرد، این ملت فلسطین است که سرنوشت خود را با انقلاب، مبارزه مشروع و ایمان مطلق به عادلانه بودن موضوع فلسطین مشخص خواهد کرد.

آشکار شدن نشانه‌های اضمحلال رژیم صهیونیستی

«محمدصادق الحسينی»، تحلیلگر و کارشناس عراقی در یادداشتی که پایگاه اینترنتی «براثا» منتشر کرد، نوشت: هر روز که می‌گذرد در افکار عمومی منطقه و جهان نشانه‌های فساد و اضمحلال رئیس باند (تروریستی) تل‌آویو در رژیم غاصب (صهیونیستی) آشکارتر می‌شود. این نشانه‌ها عبارتند از؛

- متهم شدن نتانیاهو به دریافت رشوه: این موضوع خیانت بزرگ رئیس باند حاکم تل‌آویو به صهیونیست‌ها به‌شمار می‌رود. با وجود این، نتانیاهو در جلسه کابینه مستعفی صهیونیست مدعی شد که آنها توانسته‌اند موفقیت‌های راهبردی کسب کنند و ائتلافی در شرق مدیترانه به وجود آورند که دامنه آن کشورهای عربی امتداد دارد.

نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی

ادعای وی در حالی است که نتانیاهو گاز سرقتی فلسطین را به مصر صادر می‌کند و در توهمی آشکار آن را موفقیت دیپلماسی و اقتصادی خود می‌پندارد. رئیس تل‌آویو فراموش کرده در لحظه‌ای قرار دارد که توازن قوا (به سود مقاومت) تغییر کرده است و برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات خود تلاش می‌کند سرقت‌های خود را با مانورهای رسانه‌ای و تلویزیونی «مستندسازی» کند. این در حالی است که دزدی نتانیاهو از گاز فلسطین با همکاری برخی طرف‌ها در شرق دریای مدیترانه انجام شده است و نمی‌تواند اسرائیل را به رژیمی بزرگی که نتانیاهو مدعی آن است، تبدیل کند.

- دروغ‌گویی در زمینه شهرک‌سازی‌ها: اسرائیلی‌ها اراضی 1948 را اشغال کردند و در حال ادامه اشغالگری خود در سایر نقاط فلسطین هستند. نتانیاهو اشغالگری‌های 1967 را نیز جزو موفقیت‌های خود به‌شمار می‌آورد. این در حالی است که همه می‌دانند اشغالگری‌ها نمی‌تواند توازن قوا را در منطقه تغییر دهد.

دروغ‌گویی‌های نتانیاهو درباره ادامه ندادن شهرک‌سازی‌ها و در مقابل تصویب طرح‌هایی برای گسترش دامنه شهرک‌های صهیونیست‌نشین نمی‌تواند موفقیت به‌شمار آید؛ چه اینکه ارباب او در کاخ سفید بارها ادعا کرده بود می‌داند در یمن شرکت آرامکو در عربستان را چه کسی هدف قرار داده بود، ولی تاکنون از اثبات ادعاهای خود و مشخص کردن اینکه موشک‌ها و پهپادهای یمنی چگونه آرامکو را هدف قرار دادند، ناکام مانده است. آرامکو فقط شرکت سعودی نیست؛ بلکه سعودی-آمریکایی (Arab American Company) است.

این موضوع نشان می‌دهد یمنی‌ها با علم به اینکه اهداف مدنظرشان از مقر فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا چندان دور نیست، با موشک شرکتی ذاتاً آمریکایی را هدف قرار دادند و از مدار خارج کردند. حتی اعترافات افسران ارشد همان پایگاه نشان می‌دهد که حجم خسارت به اندازه‌ای زیاد بود که رادارها و ایستگاه‌های شنود و جاسوسی از کار افتادند.

- هر کسی موقعیت تضعیف‌شده اسرائیل را درک می‌کند: ابعاد حمله موشکی مذکور به اندازه‌ای واضح است که یک طاووس کور نیز می‌تواند آن را تشخیص دهد. اول یمنی‌ها آرامکو را هدف قرار دادند و رادارها را نابود کردند و سپس ایران (در حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد) توانست ادوات جنگ الکترونیک آمریکایی‌ها را از کار بیندازد؛ ادواتی که ده‌ها برابر مجهزتر و پیشرفته‌تر از تمام تجهیزات در اختیار ارتش تحت فرماندهی نتانیاهوست.

قدرت مقاومت در کور کردن چشمان به‌ظاهر بینای اسرائیل و آمریکا

این تحلیلگر برجسته عراقی در گزارش خود با عقیم خواندن توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی در اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» و تأکید بر قدرت مقاومت در منطقه برای تغییر هر معادله‌ای عنوان کرد: آیا نتانیاهو، این دروغ‌گوی حرفه‌ای می‌فهمد که نیروهای جبهه مقاومت قادرند هر زمان که لازم بود، «چشم‌بند الکترونیک» بر چشمان کشورهای بزرگ بگذارند؟ آیا این طبل توخالی مفهوم «نابینای الکترونیکی» را می‌فهمد؟

حمله موشکی سپاه

حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد

وی افزود: این همان اقدامی است که شکست کامل رژیمش را رقم می‌زند و وی را از هر اقدامی بازمی‌دارد؛ نیروگاه‌های برق و آب از کار می‌افتند، حرکت هواپیماها و برنامه‌های فرودگاه‌ها مختل می‌شود و آنها نخواهند توانست از سلاح اتمی که فکر می‌کنند ابزار بازدارنده راهبردی‌ و بالاترین عامل نجاتشان است، استفاده کنند.

الحسینی عنوان کرد: لازم به گفتن نیست که فرودگاه بن گوریون تل‌آویو چند ماه پیش در عملیاتی سایبری هدف حمله پارازیت‌ها قرار گرفت و باعث شد تا حرکت هواپیماها و برنامه‌های عادی تأسیسات حیاتی اسرائیل در نزدیکی این فرودگاه تا ساعت‌ها مختل شود. صنایع نظامی اسرائیل در اطراف فرودگاه و وزارت جنگ این رژیم در مسافتی طولانی‌تر از مهم‌ترین مکان‌هایی بودند که هدف این حمله قرار گرفتند و فعالیت‌هایشان مختل شده بود.

حرکت مقاومت به‌سوی آزادی فلسطین

این تحلیلگر عراقی در بخش پایانی گزارش خود نوشت: خلاصه همه تحولات کنونی را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد و آن این است که اگر جنگی در آینده نزدیک رخ دهد، حزب‌الله قطعاً بر اسرائیل پیروز خواهد شد و روند کنونی آزادی فلسطین را محقق خواهد کرد، حتی بدون وقوع جنگ. 

وی درباره چگونگی این مهم گفت: نتانیاهو سازنده «رژیم بزرگ اسرائیل» نیست و ارتش این رژیم نیز قدرتی در حد قدرت نظامیان (تروریست) آمریکا ندارد. ارتشی که در برابر موشک‌های نقطه‌زن ایران به زانو درآمدند و مشابه قدرت این موشک‌ها را یمنی‌ها و لبنانی‌ها نشان داده بودند و ارتش اسرائیل طعم موشک‌های حزب‌الله را چشیده و بارها پایگاه‌های نظامیانش هدف حمله قرار گرفته بود. 

محمدصادق الحسينی تصریح کرد: موشک‌های حزب‌الله در زیر زمین و در اعماق زیاد جای دارند که نشان‌دهنده آمادگی جبهه مقاومت برای رقم زدن فصل آخر حمله راهبردی خود به سرزمین‌های اشغالی و آغاز روند بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان بعد از نابودی رژیم اسرائیل است. این برنامه‌ای است که طرح‌ریزی شده و از سوی فرماندهی نیروهای مقاومت تحقق خواهد یافت و بار دیگر فلسطینیان در سرزمین خود، از نهر تا بحر ساکن خواهند شد.

وی تأکید کرد: روزنامه «امریکن هرالد تریبون» (American Herald Tribune) در گزارشی نوشته بود که خاورمیانه جدیدی که ایران ساخته، در حال متولد شدن است. این موضوع نشان می‌دهد كه نتانیاهو و دیگر رهبران اسرائیل باید از «كمای راهبردی» بیدار شوند و بدانند كه نقش آنها (در منطقه) پایان یافته است و باید شاهد تجزیه رژیمشان و بازگشت فلسطینیان به سرزمین اصلی‌شان باشند.

انتهای پیام/4106/4033/پ

http://ana.ir/i/468167
«معامله قرن» فردا رونمایی می‌شود

«معامله قرن» فردا رونمایی می‌شود

بخشی از «معامله قرن» امروز علنی می‌شود

بخشی از «معامله قرن» امروز علنی می‌شود

تحریم مردم ایران پایان یابد، جنگ نمی‌خواهیم

تحریم مردم ایران پایان یابد، جنگ نمی‌خواهیم

آمریکا نگران تدفین بدون تشییع معامله قرن است/ طرح صلح اسرائیل و فلسطین یا حکم تبرئه نتانیاهو؟

آمریکا نگران تدفین بدون تشییع معامله قرن است/ طرح صلح اسرائیل و فلسطین یا حکم تبرئه نتانیاهو؟

ارتش اسرائیل در آستانه رونمایی از معامله قرن به حالت آماده‌باش در آمد

ارتش اسرائیل در آستانه رونمایی از معامله قرن به حالت آماده‌باش در آمد

دولت عراق به پشتوانه راهپیمایی میلیونی مردم، خواستار خروج نظامیان آمریکایی شود

دولت عراق به پشتوانه راهپیمایی میلیونی مردم، خواستار خروج نظامیان آمریکایی شود

پیام‌ها و پیامدهای همایش میلیونی مردم عراق/ پس از یک قرن؛ آمریکا در ایستگاه خروج از عراق قرار گرفت

پیام‌ها و پیامدهای همایش میلیونی مردم عراق/ پس از یک قرن؛ آمریکا در ایستگاه خروج از عراق قرار گرفت

مخالفت حزب «راست جدید» اسرائیل با تشکیل دولت فلسطینی در چارچوب معامله قرن

مخالفت حزب «راست جدید» اسرائیل با تشکیل دولت فلسطینی در چارچوب معامله قرن

تل‌آویو درصدد جایگزین کردن طرح «وطن جایگزین فلسطین» به جای معامله قرن

تل‌آویو درصدد جایگزین کردن طرح «وطن جایگزین فلسطین» به جای معامله قرن

به «فلسطین جدید» خوش آمدید؛ جایی که اسرائیل از ما در برابر تهدیدات خارجی دفاع می‌کند!

به «فلسطین جدید» خوش آمدید؛ جایی که اسرائیل از ما در برابر تهدیدات خارجی دفاع می‌کند!