دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 خرداد 1396 - 13:45

انتخاب ادویه و چاشنی مناسب غذا را به هوش مصنوعی بسپارید

حتما برایتان پیش آمده که در مورد انتخاب ادویه و چاشنی مناسب برای غذا یا سالاد خود دچار تردید شوید. پیشرفت فناوری حل این مشکل را هم ساده کرده است.
کد خبر : 186468

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از مهر، استفاده از ادویه و چاشنی به گونه‌ای که انواع غذا طعم و مزه‌ای دلپذیر و مناسب پیدا کنند کار ساده‌ای نیست. اما این کار به خصوص در زمان پذیرایی از طیف گسترده‌ای از مهمانان اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.


به تازگی دستگاه هوشمندی به نام «زست» ساخته شده است که مانند یک کیوسک هوشمند عمل می‌کندو با استفاده از یک سیستم مشاهده بصری رایانه‌ای به افراد توصیه می‌کند تا از چه ادویه و چاشنی برای مطبوع کردن طعم غذاهای خود بهره بگیرند.


زست با طعم انواع ادویه‌ها آشناست و درک خوبی از نتیجه ترکیب آنها با انواع غذاها دارد. لذا اگر نمی‌دانید چگونه باید از برگ مرزنجوش استفاده کنید یا زعفران برای خوشمزه کردن چه غذاهایی قابل استفاده است بهتر است کار را به زست بسپارید.


زست ابتدا محتوای غذای موجود در یک بشقاب را به دقت شناسایی می‌کند و سپس فهرستی از ادویه‌ها و چاشنی‌های مناسب را پیشنهاد می‌دهد که به تنهایی یا به صورت ترکیبی قابل استفاده خواهند بود. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که دارای محلی خاص برای قرار دادن هر یک از چاشنی‌هاست و فضای زیر چاشنی‌های منتخب روشن می‌شوند تا فرد بدون اتلاف وقت بتواند چاشنی مناسب را انتخاب کند و به مصرف برساند.


دستگاه یاد شده که در آشپزخانه و ناهارخوری‌های بزرگ قابل استفاده است، هنوز به تولید انبوه نرسیده و قیمت و زمان عرضه نهایی آن به بازار مشخص نیست.


انتهای پیام/

ارسال نظر