دوشنبه  12  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سرطان با اسفنج دریایی درمان می‌شود

دوشنبه 18 فروردین 1399 ساعت 17:00
مولکول‌های اسفنج دریایی می‌تواند رشد سلول‌های سرطان دهانه رحم را متوقف کند.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از نیواطلس، طبیعت منبع عظیمی از داروهای مؤثر و نجات‌بخش است.  حیوانات و گیاهان در طول تاریخ بشر همواره ترکیبات دارویی برای درمان بیماری‌های انسان فراهم کرده‌اند. حال نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که مولکول‌های اسفنج‌های دریایی می‌توانند مانع از رشد سلول‌های سرطان دهانه رحم در محیط آزمایشگاهی شود.

دانشمندان مولکول‌های یک اسفنج دریایی متعلق به دریای اندونزی را استخراج کرده و با انجام بررسی‌ها بیشتر متوجه شدند که این مولکول‌ها می‌توانند رشد سلول‌های سرطانی دهانه رحم را متوقف کنند. مواد شیمیایی که به صورت طبیعی در اسفنج دریایی وجود دارد از دیرباز به‌عنوان کاندیدی برای مقابله با طیف وسیعی از بیماری‌های خطرناک انسانی از جمله باکتری‌های عفونی قوی، باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک، سل، مالاریا و انواع سرطان شناخته می‌شود.

یافته‌های تیم تحقیقاتی دانشگاه کارولینای جنوبی حاکی از آن است که ترکیبات موجود در اسفنج دریایی داروی اثربخشی برای درمان سرطان پانکراس، پروستات و ملانوما(نوعی سرطان پوست) به شمار می‌رود. نتایج جدیدترین مطالعه این تیم تحقیقاتی نشان می‌دهد اسفنج دریایی متعلق به خلیج مانادو در اندونزی می‌تواند رشد سلول‌های سرطان دهانه رحم را بگیرد. سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان رایج میان زنان است که  از ابتدای سال 2020 تنها در آمریکا 4 هزار و 290 را به کام مرگ کشانده و 13 هزار و 800 مورد جدید تشخیص داده شده است.

انتهای پیام/4021/پ

http://ana.ir/i/481391
ورزش کنید تا سرطان کبد نگیرید

ورزش کنید تا سرطان کبد نگیرید

سرطان پانکراس با داروی سنگ کلیه درمان می‌شود

سرطان پانکراس با داروی سنگ کلیه درمان می‌شود

آووکادو؛ میوه‌ای که به سلامت قلب کمک می‌کند

آووکادو؛ میوه‌ای که به سلامت قلب کمک می‌کند

اسفناج؛ سبز‌ی با خاصیت ضد سرطانی

اسفناج؛ سبز‌ی با خاصیت ضد سرطانی

کشتن سلول‌های سرطانی با نانوذرات باردار

کشتن سلول‌های سرطانی با نانوذرات باردار