سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
گلایه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) از بی‌مهری‌های وزارت بهداشت؛

جلالی: در خط مقدم جبهه سلامت کشور حمایت نمی‌شویم!

سه شنبه 09 مهر 1398 ساعت 16:33
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدیهی‌ترین امتیازاتی را که به بیمارستان‌های دیگر اختصاص می‌دهد، از ما دریغ می‌کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج)، علیرضا جلالی به گوشه‌ای از عملکرد مجموعه آموزشی درمانی بقیة‌الله(عج) اشاره کرد و گفت: ۷۰۰ پزشک در پنج مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) مشغول به فعالیت هستند و سالانه به حدود دو میلیون مراجعه‌کننده پاسخگو هستند.

وی افزود: بیمارستان بقیة‌الله‌الاعظم (عج) تأمین‌کننده ۵۷ درصد خدمات درمانی نیروهای مسلح در استان تهران است و طبق آخرین ارزیابی‌ها رضایت بالای 90 درصد از بیماران را مجموعه دانشگاه در کارنامه خود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) با انتقاد از برخورد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قبال مجموعه‌های درمانی متعلق به ارگان‌های نظامی اظهار کرد: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده سهم سلامت است که همه مردم آن را پرداخت می‌کنند؛ اما علی‌رغم اینکه بیمارستان‌های نظامی نقش بسزایی در بخش درمان کشور ایفا می‌کنند از این بودجه بی‌بهره هستند.

جلالی ادامه داد: من شخصاً به وزیر سابق بهداشت گفتم که «مراکز درمانی نیروهای مسلح را مهربانانه‌تر نگاه کنید و اینکه چرا وزارت بهداشت از اختصاص بخشی از منابع طرح تحول سلامت به بیمارستان‌های نظامی پرهیز می‌کند» و البته درنهایت هم هیچ اعتباری به ما ندادند و نمی‌دهند؛ این در حالی است که دولت‌های قبل حمایت‌های قابل‌توجهی از مجموعه دانشگاه و بیمارستان بقیة‌الله(عج) می‌کردند.

وی با بیان اینکه حمایت وزارت بهداشت از مجموعه‌های درمانی سپاه یا حداقلی است و یا اصلاً وجود ندارد گفت: وزارت بهداشت باید مجموعه‌های درمانی نیروهای مسلح را جزئی از خود بداند چراکه ما مشغول ارائه خدمات متنوع درمانی به عموم مردم هستیم؛ اگر بیمارستان‌های نظامی نبودند بیمارستان‌های دولتی باید بار سنگینی را بر دوش می‌کشیدند و ما هم‌اکنون بار سنگینی را از روی دوش وزارت بهداشت و دولت برمی‌داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) با تأکید بر اینکه دولت هیچ کمکی به دانشگاه و بیمارستان بقیة‌الله(عج) نکرده است، اذعان کرد: وزارت بهداشت نه‌تنها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی کمکی به ما نکرده است بلکه حتی از اختصاص بسیاری از تجهیزات مصرفی و سرمایه‌ای خاص به ما که به‌راحتی در اختیار دیگر بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد، پرهیز می‌کنند.

جلالی تصریح کرد: دولت امتیازاتی را که برای بیمارستان‌های دیگر در حوزه دارو و تجهیزات اختصاص می‌دهد از ما دریغ می‌کند و این در حالی اتفاق می‌افتد که در هر نقطه‌ای بحرانی به وجود آمده، ما نقش اساسی در امدادرسانی ایفا کرده‌ایم؛ در زلزله و سیل اخیر و در درمان مدافعان حرم بیمارستان‌های سپاه و به‌خصوص بیمارستان بقیة‌الله(عج) نقشی مهم ایفا کرده‌اند.

انتهای پیام/4118/پ

http://ana.ir/i/418539
آیا وزارت بهداشت ظرفیت رشته‌های پزشکی را افزایش خواهد داد؟

آیا وزارت بهداشت ظرفیت رشته‌های پزشکی را افزایش خواهد داد؟

دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی متقاضی «انتقال از خارج کشور به داخل» به وزارت بهداشت مراجعه نکنند

دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی متقاضی «انتقال از خارج کشور به داخل» به وزارت بهداشت مراجعه نکنند

ابلاغ شیوه نامه دانش پژوهی آموزشی، بسترهای اعتلای آموزش علوم پزشکی را فراهم می‌کند

ابلاغ شیوه نامه دانش پژوهی آموزشی، بسترهای اعتلای آموزش علوم پزشکی را فراهم می‌کند

سازمان غذا و دارو 2 نماینده به دادگاه معرفی کرد

سازمان غذا و دارو 2 نماینده به دادگاه معرفی کرد