جمعه  22  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران:

انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی در دنیا قابل قیاس نیست

چهارشنبه 02 مرداد 1398 ساعت 19:05
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: انقلاب اسلامی ایران در سه بحث پدیداری، ماندگاری و تأثیرگذاری باهیچ انقلابی در دنیا قابل قیاس نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، حسین منصوریان عصر امروز در نشست مسئولان کانون بسیج اساتید استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری اظهار کرد: همه ما به عنوان استاد بسیجی مدیون امام(ره)، مقام معظم رهبری، خون شهدا و نظام هستیم و هرگز این موضوع را فراموش نخواهیم کرد.

وی افزود: کلید واژه امام خمینی(ره) مقاومت بود که بسیج حاصل همین تفکر است. چه آن زمانی که در جبهه و چه در سنگر علم و دانش حضور داشتیم، مقاومت رمز پیروزی بود. روح بسیج با مقاومت، فرهنگ قرآنی، نبوی، علوی و فاطمی آمیخته شده است و اگر غیر از این بود امروز آن عزتی که دنیا برابر عظمت ایران سر تسلیم فرود می‌آورد، حاصل نمی‌شد، ما عزت ایرانی و اسلامی خودمان را مدیون مقاومت هستیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ادامه داد: انقلاب ما در سه بحث پدیداری، ماندگاری و تأثیرگذاری با هیچ انقلابی در دنیا قابل قیاس نیست؛ امروزه در تمام دنیا، انقلاب اسلامی فقط در قالب فرهنگ ایستادگی و مقاومت شناخته شده است.

منصوریان به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: ساختن تمدن ساده نیست و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هدف را از مرحله خودسازی به جامعه‌پردازی و در ادامه تمدن‌سازی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام تمدن اسلامی را در قلب جاهلیت بنا کرد، افزود: تمدن‌سازی بحث ریشه‌داری است، تمدن از واژه مدنیت و فاصله‌گرفتن از جریان جاهلیت است، هرچه‌قدر فاصله از جاهلیت بیشتر باشد، به مدنیت نزدیک‌تر می‌شویم و هرچه این فاصله کمتر باشد، در دام جاهلیت گرفتار می‌شویم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اینکه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری منشور بی‌نظیری است که در سه بخش ویژگی‌های انقلاب، راه‌حل‌های انقلاب و نظام، هفت راهکار را ارائه می‌دهد که هرکدام در خور تأمل است، افزود: نکته کلیدی در این بیانیه این است که راه‌حل همه مشکلات در داخل کشور وجود دارد، نه بوسه‌زدن بر پنجه گرگ؛ راز موفقیت ما بوسه‌زدن بر پنجه گرگ یا زانوزدن برابر ظلم و ستم نیست؛ یکی از اهدافی که ما باید در چنین جلساتی دنبال کنیم، این است که چقدر می‌توانیم در این راستا گام برداریم.

منصوریان با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی تحولی در حوزه‌های پژوهشی در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: نظام و موضوعاتی که در سراسر کشور به وجود آمده است، خود یک پیام بزرگی دارد که ما در حال ورود به شناسایی، کشف و حل مشکلات جامعه هستیم و هر استانی موظف شده مسائل و مشکلات و چالش‌هایی را که در آن وجود دارد، پیگیری کند؛ البته این بدان معنا نیست که ما به سراغ دیگر موضوعات نرویم؛ اما اولویت ما طرح نظام موضوعات و دبیرخانه پایش علمی است که در تک‌تک استان‌ها شکل گرفته است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در ادامه عنوان کرد: دبیرخانه پایش علمی در مازندران که مرکز آن در قائمشهر است، شکل گرفته و در همین راستا پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری باید در همان نظام موضوعات در سامانه پژوهشیار سوق داده شود، در غیر اینصورت پذیرفتنی نیست.

وی در خاتمه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با هزار و 420 نفر عضو هیئت علمی در همه گروه‌ها؛ 38 هزار دانشجو در همه مقاطع مختلف، بیش از 44 درصد دانشجویان کل استان را شامل می‌شود که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و این ظرفیت بالقوه‌ای است که تماماً در خدمت نظام خواهد بود؛ چراکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود نظام و ما نیز مدیون نظام هستیم؛ هرآنچه این دانشگاه امکانات دارد، برای نظام و انقلاب هزینه خواهد کرد.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/406833
اولین نشست دوره‌ای مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران برگزار شد

اولین نشست دوره‌ای مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران برگزار شد

دفاتر اسناد رسمی می‌توانند سنگرهای حقوقی خوبی برای اهداف نظام باشند

دفاتر اسناد رسمی می‌توانند سنگرهای حقوقی خوبی برای اهداف نظام باشند

انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی در دنیا قابل قیاس نیست

انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی در دنیا قابل قیاس نیست

توسعه کمی و کیفی مدارس سما اولویتی انقلابی است

توسعه کمی و کیفی مدارس سما اولویتی انقلابی است

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رامسر معرفی شد

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رامسر معرفی شد

بیانیه گام دوم انقلاب برای نسل جوان تبیین شود

بیانیه گام دوم انقلاب برای نسل جوان تبیین شود