چهارشنبه  26  دی  1397
چهارشنبه , 11 مهر 1397 ساعت 07:35

شروع سال تحصیلی در چهار گوشه جهان/10

استفاده از سیستم ثلثی در دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان کانادا

تقویم تحصیلی در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا دارای سه ترم پاییز، زمستان و بهار است. دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان نیز از سیستم ثلثی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشجو خبرگزاری آنا،  پیش از این به بررسی تقویم تحصیلی آمریکا، انگلستان، آلمان، روسیه، بلژیک، فیلیپین، استرالیا، اتریش و اسپانیا پرداختیم و حالا به سراغ سیستم تحصیلی کانادا می‌رویم.

بیشتر دانشگاه‌ها در کانادا از ابتدای سپتامبر آغاز به کار می‌کنند و تا اواخر آوریل (10 اردیبهشت) یا اوایل ماه می (12 اردیبهشت) ادامه دارند.

 سیستم تحصیلی مؤسسات آموزش عالی در کانادا اغلب باعث سردرگمی دانشجویان بین‌المللی جدید می‌شود. برای بسیاری از آنها در سال اول این سؤال پیش می‌آید که آیا باید در دوره‌های بهار و تابستان ثبت‌نام کنند یا خیر؛ چراکه دوره‌های تحصیلی در خارج از کشور  نسبت به سیستم تحصیلی داخلی متفاوت است.

 تاریخ دقیق شروع سال تحصیلی، زمان استقرار و هفته آشنایی بسته به دانشگاه‌ محل تحصیل و منطقه‌ای که دانشگاه در آن قرار دارد، متفاوت است.

بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا از سیستم ترمی استفاده می‌کنند که سال تحصیلی را به سه دوره تقسیم می‌کند. ترم پاییز که معمولاً از سپتامبر(10 شهریور) تا دسامبر(10 آذر) است. ترم زمستان نیز از ژانویه (11 دی) آغاز می‌شود و تا آوریل (12 فروردین) ادامه دارد.

ترم بهار نیز معمولاً از ماه می (11 اردیبهشت) تا اوت (10 مرداد) به طول می‌انجامد. یک ترم تابستانی اختیاری نیز وجود دارد که برای دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌شود. دانشجویانی که از این سیستم استفاده می‌کنند نیازی به حذف کلاس‌ها ندارند.

سیستم دانشگاه‌هایی که برنامه تحصیلی همیاری دارند مانند دانشگاه واترلو و سایمون فریسر با باقی دانشگاه‌ها تفاوت دارد. دانشجویان این دانشگاه‌ها در کل طول سال کار می‌کنند و در تابستان به انعطاف‌پذیری زیادی نیاز دارند. بنابراین این دانشگاه‌ها در تابستان نیز کلاس‌های منظمی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

بیشتر دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان در کبک از سیستم ثلثی استفاده می‌کنند که سال تحصیلی را به سه بخش 15 هفته‌ای تقسیم می‌کند. برخی از دانشگاه‌ها نیز در تمام طول سال کلاس دارند.

انتهای پیام/4021/پ


تفاوت دانشگاه‌ها در آمریکا و کانادا

تفاوت دانشگاه‌ها در آمریکا و کانادا

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

دلیل بیکاری دانشمندان جوان آمریکایی مشخص شد

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

دانشگاه ریورساید سمپوزیوم جهانی پرستاری برگزار می‌کند

کنفرانس جامعه الکترونیک در اتریش برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم تحقیقات دانشگاهی برگزار می‌شود

استرالیا دانشجوی ضعیف نخواهد داشت

برگزاری کنفرانس چند‌رشته‌ای در حوزه علوم انسانی در هنک‌کنگ

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

کنفرانس پردازش زبان طبیعی برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

نشست مریت در وین برگزار می‌شود

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

هوش مصنوعی به مدارس هند می‌رود

دانشگاه‌ها یک سوم از درآمدشان را از دست می‌دهند

برگزاری کنفرانس بین‌المللی آموزش و تکنولوژی آموزشی در مالزی

بلاروس در پی بازسازی سیستم آموزش عالی