1725234
پنجشنبه  01  آذر  1397
چهارشنبه , 11 مهر 1397 ساعت 07:35

شروع سال تحصیلی در چهار گوشه جهان/10

استفاده از سیستم ثلثی در دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان کانادا

تقویم تحصیلی در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا دارای سه ترم پاییز، زمستان و بهار است. دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان نیز از سیستم ثلثی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشجو خبرگزاری آنا،  پیش از این به بررسی تقویم تحصیلی آمریکا، انگلستان، آلمان، روسیه، بلژیک، فیلیپین، استرالیا، اتریش و اسپانیا پرداختیم و حالا به سراغ سیستم تحصیلی کانادا می‌رویم.

بیشتر دانشگاه‌ها در کانادا از ابتدای سپتامبر آغاز به کار می‌کنند و تا اواخر آوریل (10 اردیبهشت) یا اوایل ماه می (12 اردیبهشت) ادامه دارند.

 سیستم تحصیلی مؤسسات آموزش عالی در کانادا اغلب باعث سردرگمی دانشجویان بین‌المللی جدید می‌شود. برای بسیاری از آنها در سال اول این سؤال پیش می‌آید که آیا باید در دوره‌های بهار و تابستان ثبت‌نام کنند یا خیر؛ چراکه دوره‌های تحصیلی در خارج از کشور  نسبت به سیستم تحصیلی داخلی متفاوت است.

 تاریخ دقیق شروع سال تحصیلی، زمان استقرار و هفته آشنایی بسته به دانشگاه‌ محل تحصیل و منطقه‌ای که دانشگاه در آن قرار دارد، متفاوت است.

بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا از سیستم ترمی استفاده می‌کنند که سال تحصیلی را به سه دوره تقسیم می‌کند. ترم پاییز که معمولاً از سپتامبر(10 شهریور) تا دسامبر(10 آذر) است. ترم زمستان نیز از ژانویه (11 دی) آغاز می‌شود و تا آوریل (12 فروردین) ادامه دارد.

ترم بهار نیز معمولاً از ماه می (11 اردیبهشت) تا اوت (10 مرداد) به طول می‌انجامد. یک ترم تابستانی اختیاری نیز وجود دارد که برای دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌شود. دانشجویانی که از این سیستم استفاده می‌کنند نیازی به حذف کلاس‌ها ندارند.

سیستم دانشگاه‌هایی که برنامه تحصیلی همیاری دارند مانند دانشگاه واترلو و سایمون فریسر با باقی دانشگاه‌ها تفاوت دارد. دانشجویان این دانشگاه‌ها در کل طول سال کار می‌کنند و در تابستان به انعطاف‌پذیری زیادی نیاز دارند. بنابراین این دانشگاه‌ها در تابستان نیز کلاس‌های منظمی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

بیشتر دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان در کبک از سیستم ثلثی استفاده می‌کنند که سال تحصیلی را به سه بخش 15 هفته‌ای تقسیم می‌کند. برخی از دانشگاه‌ها نیز در تمام طول سال کلاس دارند.

انتهای پیام/4021/پ


برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آخرین رتبه‌بندی استعدادهای جهانی در سال 2018

فیلیپ گرید، محلی برای یادگیری اجتماعی

کاهش دانشجویان بین‌المللی در آمریکا

دانشگاه کالیفرنیا به نژادپرستی متهم شد

برترین دانشگاه‌های علوم زیستی جهان را بشناسید

برترین دانشگاه‌های جهان در علوم ورزشی کدامند؟

ابزاری برای پیگیری پیشرفت دانش‌آموز

لزوم بهبود آموزش امنیت سایبری در دانشگاه

مشکلات روانی از عوارض جانبی شبکه‌های اجتماعی است

فارغ‌التحصیلان سنگاپوری کجای دنیا کار می‌کنند؟

آخرین رتبه‌بندی استعدادهای جهانی در سال 2018

پذیرش بدون افزایش شهریه در کالیفرنیا

لزوم بهبود آموزش امنیت سایبری در دانشگاه

موفقیت دختران در دانشگاه مشکل‌ساز شد

مشخصه‌های یک دانشگاه خوب برای دبیرستانی‌ها

دانشگاه چینی پا در کفش دانشجویان می‌کند

آینده زامبیا در دست دختران

فارغ‌التحصیلان سنگاپوری کجای دنیا کار می‌کنند؟

سمپوزیوم همکاری پژوهشی در دانشگاه قطر برگزار شد

فلوریدا؛ بهترین ایالت برای تحصیل در آمریکا

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 30 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 30 آبان