چهارشنبه  26  دی  1397
يكشنبه , 01 مهر 1397 ساعت 07:35

شروع سال تحصیلی در چهار گوشه جهان/2

تنوع تقویم تحصیلی در ایالات متحده/ دانشجویان امریکایی باید چند واحد انتخاب کنند؟

دانشگاه‌های ایالات متحده از تقویم تحصیلی متفاوتی استفاده می‌کنند، برخی از آنها سال تحصیلی را به سه ترم، برخی به چهار ترم و حتی تعدادی هم به پنج ترم تقسیم می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در آموزش عالی ایالات متحده سه سیستم تقویمی اصلی برای سال تحصیلی وجود دارد که اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها از آنها استفاده می‌کنند که شامل سیستم یک چهارم، سیستم ترمی و سیستم سه ماهه می‌شود. برخی از دانشگاه‌ها، به‌خصوص دانشگاه‌های منطقه‌ای و دانشگاه‌های کسب‌وکار نیز از سیستم مینی‌ترم استفاده می‌کنند.

تقویم چهار بخشی سال تحصیلی امریکایی‌ها

سیستم یک چهارم، تقویم تحصیلی را به چهار بخش تقسیم می‌کند که یک سال تحصیلی کامل شامل سه بخش می‌شود. هر ربع 10 الی 12 هفته طول می‌کشد، بنابراین سال تحصیلی کامل حدود 30 تا 36 هفته می‌شود.

حدود 20 درصد از دانشگاه‌های آمریکا از سیستم یک چهارم استفاده می‌کنند. بیشتر کالج‌هایی که از این سیستم استفاده می‌کنند یک ترم پاییزه از اواخر سپتامبر (10 شهریور) تا اواسط دسامبر (10 آذر)، یک ترم زمستانی از اوایل ژانویه (11 دی) تا اواسط ماه مه (11 اردیبهشت)، یک ترم بهاره از اواخر مارس (10 اسفند) تا اوایل آوریل (12 فروردین) و یک ترم تابستانی اختیاری دارند.

کدام دانشگاه‌ها از سیستم یک چهار استفاده می‌کنند؟

تمام دانشگاه‌های کالیفرنیا (به جزء دانشگاه برکلی، دانشکده پزشکی یوسی‌ال‌ای و تمام دانشکده‌های وکالت در این ایالت)، دانشگاه استنفورد، دانشگاه شیکاگو، کالج دارتموث و دانشگاه واشنگتن از جمله دانشگاه‌هایی هستند که از سیستم یک چهارم استفاده می‌کنند.

در سیستم ترمی تقویم تحصیلی به دو نیم سال 16 تا 18 هفته‌ای به‌علاوه دوره‌ تابستانی تقسیم می‌شود. مجموع این دو ترم 32 تا 36 هفته می‌شود که با سه ربع تحصیلی سیستم یک چهارم برابر است. بیشتر دانشگاه‌هایی که از سیستم ترمی استفاده می‌کنند دارای یک ترم پاییزه از سپتامبر (10 شهریور) تا اواسط دسامبر (10 آذر)، یک ترم بهار-زمستان از اواخر ژانویه (11 دی) تا اوایل مه (11 اردیبهشت) و یک دوره تابستانی انتخابی دارند.

دانشجویان امریکایی باید چند واحد انتخاب کنند؟

به‌طور متوسط یک درس در سیستم یک چهارم چهار یا پنج واحد و در سیستم ترمی سه واحد است، بنابراین اگر یک دانشجوی تمام وقت بخواهد طی چهار سال فارغ‌التحصیل شود باید در هر ترم پنج درس و در هر ربع تحصیلی سه تا چهار درس بردارد.

برخی از دانشگاه‌های آمریکا از سیستم 4-1-4 استفاده می‌کنند که سال تحصیلی را به دو ترم چهار ماهه از سپتامبر (10 شهریور) تا دسامبر (10 آذر) و فوریه (12 بهمن) تا مه (11 اردیبهشت) و یک ترم یک ماهه در ژانویه تقسیم می‌کنند. در ترم یک ماهه دانشجویان می‌توانند به‌طور مستقل مطالعه کنند، برای تحصیل به خارج از کشور بروند، کارآموزی کنند یا روی یک تا دو کلاس درسی تمرکز کنند. این ترم یک ماهه مینی‌ ترم نیز نامیده می‌شود. برخی از دانشگاه‌هایی که از این سیستم استفاده می‌کنند شامل کالج آستین، دانشگاه رود آیلند، دانشگاه ام‌آی‌تی، دانشگاه جان هاپکینز، کالج ویلیامز و کالج ویرجینیا می‌شوند.

برخی از کالج‌ها نیز از فرمت یکسانی استفاده می‌کنند؛ اما سیستم به شکل 1-4-4 است که ترم کوتاه در مه (11 اردیبهشت) برگزار می‌شود. کالج نیوجرسی، دانشگاه پردو و دانشگاه ردلندز از دانشگاه‌هایی هستند که از این سیستم استفاده می‌کنند.

سیستم سه ماهه از سیستم ترمی الهام گرفته شده است. در این سیستم سال تحصیلی به سه بخش 15 تا 16 هفته‌ای تقسیم می‌شود. برخی از دانشگاه‌هایی که از سیستم سه ماهه استفاده می‌کنند شامل کالج ناکس، دانشگاه لارنس و آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده است. ثلث پاییزه و زمستانی، یک سال تحصیلی 30 تا 32 هفته‌ای را تشکیل می‌دهند. ثلث بهار-تابستانی معمولاً به یک دوره هفت و نیم هفته‌ای در بهار و یک دوره 6 یا هفت و نیم هفته‌ای در تابستان تقسیم می‌شود.

تقویم تحصیلی متفاوت دانشجویان میشیگان

برای مثال در دانشگاه میشیگان و دانشگاه بریگم یانگ ثلث پاییزه از سپتامبر (10 شهریور) تا دسامبر (10 آذر) و ثلث زمستانی از ژانویه (11 دی) تا آوریل (12 فروردین) است. ثلث بهار-تابستان نیز از می (11 اردیبهشت) تا اوت (10 مرداد) طول می‌کشد.

در دانشگاه پارک سال تحصیلی به پنج ترم تقسیم می‌شود که هر ترم هشت هفته است: ژانویه (11 دی) تا مارس (10 اسفند)، مارس تا می (11 اردیبهشت)، ژوئن (10 خرداد) تا ژوئیه (10 تیر)، اوت (10 مرداد) تا اکتبر (مهر) و اکتبر تا دسامبر (10 آذر).

انتهای پیام/4021/

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

دلیل بیکاری دانشمندان جوان آمریکایی مشخص شد

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

دانشگاه ریورساید سمپوزیوم جهانی پرستاری برگزار می‌کند

کنفرانس جامعه الکترونیک در اتریش برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم تحقیقات دانشگاهی برگزار می‌شود

استرالیا دانشجوی ضعیف نخواهد داشت

برگزاری کنفرانس چند‌رشته‌ای در حوزه علوم انسانی در هنک‌کنگ

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

کنفرانس پردازش زبان طبیعی برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

نشست مریت در وین برگزار می‌شود

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

هوش مصنوعی به مدارس هند می‌رود

دانشگاه‌ها یک سوم از درآمدشان را از دست می‌دهند

برگزاری کنفرانس بین‌المللی آموزش و تکنولوژی آموزشی در مالزی

بلاروس در پی بازسازی سیستم آموزش عالی