چهارشنبه  26  دی  1397
سه شنبه , 10 مهر 1397 ساعت 06:07

شروع سال تحصیلی در چهار گوشه جهان/9

دانشگاه‌های اسپانیا قبل از تعطیلات امتحان می‌گیرند

دانشگاه‌های اسپانیا معمولاً دو ترم دارند، ترم اول از اواخر تابستان یا ابتدای پاییز شروع می‌شود و تا اواسط زمستان طول می‌کشد. ترم دوم نیز اواخر زمستان آغاز می‌شود تا اواخر بهار ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه، بعد از بررسی سیستم آموزشی آمریکا، انگلستان، آلمان، روسیه، بلژیک، فیلیپین، استرالیا و اتریش حالا نوبت به اسپانیا رسیده است.

معمولاً  سال تحصیلی در  اسپانیا 9 ماه طول می‌کشد، ترم اول در دانشگاه‌های این کشور از ابتدای اکتبر (9 مهر) تا فوریه (12 بهمن) و ترم دوم از فوریه تا ژوئن (11 خرداد) است. کلاس‌ها برای اکثر دانشجویان از اواخر سپتامبر (هشت مهر) یا اوایل اکتبر آغاز می‌شود؛ اما سال تحصیلی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به بالا متفاوت است.

سال تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکتری بین هفته سوم سپتامبر (30 شهریور) تا هفته سوم اکتبر (29 مهر) آغاز می‌شود. 

در دانشگاه‌هایی که تا 13 سپتامبر (22 شهریور) سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند، فعالیت آموزشی ترم اول قبل از تعطیلات کریسمس به پایان می‌رسد؛ اما در دانشگاه‌هایی که آغاز ترمشان بعد از 13 سپتامبر است، فعالیت آموزشی تا 19 ژانویه (29 دی) به طول می‌انجامد.

دانشگاه سالامانکا در یک سال تحصیلی دو ترم 18 هفته‌ای دارد. سال تحصیلی در این دانشگاه از یکم یا هجدهم سپتامبر (27 شهریور) آغاز می‌شود و تا دوم فوریه (13 بهمن) ادامه دارد. 

تعطیلات کریسمس حدود 16 روز بین 23 دسامبر (دو دی) تا هفت ژانویه (17 دی) است. ترم دوم در دانشگاه‌های اسپانیا از اواسط ژانویه (24 دی) شروع می‌شود و تا هفت می (17 اردیبهشت) ادامه می‌یابد. 

بین هفته سوم مارس (یک فرودین) تا هفته اول آوریل (12 فرودین) به دانشجویان 10 روز تعطیلات عید پاک داده می‌شود. تعطیلات تابستانی در اسپانیا 13 تا 16 هفته است که از اوایل ژوئن آغاز می‌شود تا اوایل یا اواسط سپتامبر به طول می‌انجامد.

در دانشگاه‌های اسپانیا فعالیت آموزشی در ترم دوم به‌طور متوسط تا نیمه می (25 اردیبهشت) ادامه دارد. در دانشگاه ناوارا فعالیت آموزشی در 27 آوریل (هفت اردیبهشت) پایان می‌یابد، این دانشگاه زودتر از همه دانشگاه‌های دیگر در اسپانیا به فعالیت آموزشی خود پایان می‌دهد. این در حالی است که دانشگاه سالامانکا دیرتر از همه دانشگاه‌ها به فعالیت آموزشی خود پایان می‌دهد، پایان کلاس‌های درس در این دانشگاه تا اواسط ژوئن (25 خرداد) طول می‌کشد.

فصل امتحانات بسته به دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور معمول دو تا پنج هفته طول می‌کشد. دانشگاه‌های اسپانیا امتحانات را قبل از تعطیلات کریسمس، تعطیلات عید پاک و تعطیلات تابستانی می‌گیرند. سال تحصیلی در این کشور معمولاً در اواخر ژوئن (چهار تیر) به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/4021/


وین؛ بزرگ‌ترین شهر دانشجویی جهان

وین؛ بزرگ‌ترین شهر دانشجویی جهان

شروع زمستانی در دانشگاه‌های استرالیا

شروع زمستانی در دانشگاه‌های استرالیا

سیستم منحصر به‌فرد دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای آلمان

سیستم منحصر به‌فرد دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای آلمان

تنوع تقویم تحصیلی در ایالات متحده/ دانشجویان امریکایی باید چند واحد انتخاب کنند؟

تنوع تقویم تحصیلی در ایالات متحده/ دانشجویان امریکایی باید چند واحد انتخاب کنند؟

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

دلیل بیکاری دانشمندان جوان آمریکایی مشخص شد

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

دانشگاه ریورساید سمپوزیوم جهانی پرستاری برگزار می‌کند

کنفرانس جامعه الکترونیک در اتریش برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم تحقیقات دانشگاهی برگزار می‌شود

استرالیا دانشجوی ضعیف نخواهد داشت

برگزاری کنفرانس چند‌رشته‌ای در حوزه علوم انسانی در هنک‌کنگ

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

کنفرانس پردازش زبان طبیعی برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

نشست مریت در وین برگزار می‌شود

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

هوش مصنوعی به مدارس هند می‌رود

دانشگاه‌ها یک سوم از درآمدشان را از دست می‌دهند

برگزاری کنفرانس بین‌المللی آموزش و تکنولوژی آموزشی در مالزی

بلاروس در پی بازسازی سیستم آموزش عالی