چهارشنبه  26  دی  1397
دوشنبه , 09 مهر 1397 ساعت 06:07

شروع سال تحصیلی در چهار گوشه جهان/8

وین؛ بزرگ‌ترین شهر دانشجویی جهان

یک سال تحصیلی در اتریش به دو ترم چهار ماهه تقسیم می‌شود و ثبت‌نام و پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیز چند هفته قبل از هر ترم شروع می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پیش از این به بررسی تقویم تحصیلی در آمریکا، انگلستان، آلمان، روسیه، بلژیک، فیلیپین و استرالیا پرداختیم، حال نگاهی به سیستم تحصیلی اتریش می‌کنیم.

وین شهر بسیار خوبی برای گذراندن روزهای دانشجویی است. این شهر پر از دانشگاه‌های دولتی، خصوصی و مؤسسات‌ آموزش عالی دیگر است. حدود 130 هزار دانشجو در وین ساکن هستند بنابراین این شهر بزرگ‌ترین مرکز دانشجویی در مناطق آلمان زبان‌ها محسوب می‌شود.

دانشگاه‌ها در اتریش به‌طور سنتی مؤسسات آموزش عالی دولتی بودند و کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی در سال‌های اخیر به سیستم آموزشی این کشور اضافه شده‌اند.

همه فارغ‌التحصیلان از دبیرستان‌های اتریش (یا مؤسسات آموزشی مشابه در اتحادیه اروپا) می‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت‌نام کنند. برخی از دانشگاه‌ها مقرراتی را برای پذیرش دانشجویان مانند امتحان ورودی تصویب کرده‌اند تا تعداد ورودی‌های جدید را محدود کنند و مطمئن باشند که کیفیت تحصیلی افت نمی‌کند.

بیشتر دانشگاه‌های اتریش به‌جای سیستم قدیمی مدرس، دیپلم و دکتری از سیستم کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری استفاده می‌کنند. هر دوره تحصیلی در اتریش معمولاً بین سه تا پنج سال یا 6 تا 10 ترم به طول می‌انجامد.

وقتی یک دانشجو می‌خواهد یک دوره تحصیلی را به پایان برساند مؤسسه آموزش عالی اتریش تعداد معینی امتحان از وی می‌گیرد و طرح اولیه‌ای از کلاس‌ها و درس‌هایی که محصل باید در دوره تحصیلی بگذراند را نیز به او ارائه می‌دهد.

دانشجویان با توجه به این چارچوب تصمیم می‌گیرد که به چه ترتیبی امتحانات و دوره‌های خواسته‌شده را تکمیل کند. این امر به دانشجویان آزادی عمل می‌دهد و همچنین امکان اشتغال به‌صورت نیمه‌وقت را برای آنها فراهم می‌کند.

سال تحصیلی در اتریش به دو ترم تقسیم می‌شود که هر کدام چهار ماه طول می‌کشد. ترم زمستانی معمولاً از هفته اول اکتبر (9 مهر) آغاز می‌شود و تا آخر ژانویه (10 بهمن) سال بعد ادامه دارد. ترم تابستانی نیز از اول مارس (10 اسفند) تا آخر ژوئن (9 تیر) است.

در فوریه (بین دو ترم) یک تعطیلات بهاره به دانشجویان داده می‌شود و تعطیلات تابستانی نیز از ژوئیه (10 تیر) تا سپتامبر (10 شهریور) است. فصل ثبت‌نام و پذیرش در دانشگاه‌های اتریش معمولاً چند هفته قبل از شروع هر ترم آغاز می‌شود.

انتهای پیام/4021/


شروع زمستانی در دانشگاه‌های استرالیا

شروع زمستانی در دانشگاه‌های استرالیا

سیستم آموزش عالی به سبک فرایند بولونیا در روسیه

سیستم آموزش عالی به سبک فرایند بولونیا در روسیه

سیستم منحصر به‌فرد دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای آلمان

سیستم منحصر به‌فرد دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای آلمان

09/07/1397 02:43:47 ب.ظ
وین به شدت شهر زیبایی است. پر از دانشجوهایی از فرهنگ های مختلف که در کنار هم درس میخونند و کار میکنند. البته نباید از حمایت اتریش از دانشگاه و دانشجو غافل شد

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

دلیل بیکاری دانشمندان جوان آمریکایی مشخص شد

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

دانشگاه ریورساید سمپوزیوم جهانی پرستاری برگزار می‌کند

کنفرانس جامعه الکترونیک در اتریش برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم تحقیقات دانشگاهی برگزار می‌شود

استرالیا دانشجوی ضعیف نخواهد داشت

برگزاری کنفرانس چند‌رشته‌ای در حوزه علوم انسانی در هنک‌کنگ

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

کنفرانس پردازش زبان طبیعی برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

نشست مریت در وین برگزار می‌شود

معرفی سایتی برای یادگیری زبان

اولین سمپوزیوم آسیا و اقیانوسیه در مالزی برگزار می‌شود

هوش مصنوعی به مدارس هند می‌رود

دانشگاه‌ها یک سوم از درآمدشان را از دست می‌دهند

برگزاری کنفرانس بین‌المللی آموزش و تکنولوژی آموزشی در مالزی

بلاروس در پی بازسازی سیستم آموزش عالی