سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
طاهری در گفتگو با آنا:

دستورالعمل‌ هزینه تبلیغات کاندیداهای مجلس اجرا شود

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 15:09
نماینده پیشین مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: قبلاً دستورالعمل‌هایی پیش‌بینی‌شده بود که خیلی جدی گرفته نشد و نتیجه آن این شد که تبلیغات غربی در انتخابات خودنمایی می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره ویژگی‌های مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چند عامل در کنار هم مجلس وزین و در شأن جمهوری اسلامی را شکل می‌دهد ، یکی از آنها این است که وظیفه مجلس و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را برای مردم تبیین و تشریح کنیم.

وی افزود: بنده که دو دوره در مجلس شورای اسلامی حضور داشتم، شاید حدود 95درصد مردم از وظایف اصلی نماینده یا خبر ندارند یا اینکه دوست ندارند نماینده وظیفه اصلی خود را انجام دهد، مثلاً اگر نماینده‌ای مجلس را رها کند و تمام‌وقت در محل حوزه انتخابیه خود حضور داشته باشد، مردم رضایت بیشتری دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و واحد گرگان یادآور شد: مردم به این دلیل دوست دارند نماینده‌شان در حوزه انتخابیه باشد؛ چراکه از این طریق می‌توانند مشکلاتشان را پیگیری کنند، درحالی‌که وظیفه نماینده این نیست، اگر نماینده‌ای داخل حوزه انتخابیه خودش باشد، مشکل حدود یک درصد مردم را حل می‌کند؛ اما اگر در مجلس به‌درستی انجام‌وظیفه کند همه مردم بهره‌مند‌ می‌شوند.

نماینده پیشین مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای داشتن مجلس وزین به نظرم نخست باید وظایف نمایندگان را به‌درستی برای مردم تبیین و تشریح کنیم و اکنون نیز که در آستانه انتخابات قرار داریم فرصت خوبی در اختیار رسانه‌ها قرار دارد تا در این زمینه اقدام کنند.

وی با تأکید بر آسیب‌شناسی انتخابات اظهار کرد: از سوی دیگر ضوابط سخت‌گیرانه‌ای برای تبلیغات در نظر گرفته شود، اکنون دوره به دوره وضعیت تبلیغات بدتر می‌شود و هزینه‌ها افزایش پیداکرده است و کسانی که به باندهای ثروت و قدرت وصل هستند، می‌توانند به مجلس راه پیدا کنند.

طاهری افزود: روند فعلی تبلیغات در انتخابات، برای آینده نظام خطرناک است، باید روند تبلیغات متفاوت شود، قبلاً دستورالعمل‌هایی پیش‌بینی‌شده بود که خیلی جدی گرفته نشد و نتیجه آن این شد که تبلیغات غربی در انتخابات خودنمایی می‌کند یا اینکه اگر خدایی ناکرده انتخابات به سمت‌وسوی خرید آرا برود، خیلی وحشتناک خواهد بود.

انتهای پیام/4117/4062/

http://ana.ir/i/407141
انتقاد از عوام‌فریبی برخی کاندیداهای مجلس در تبلیغات انتخاباتی/  تولیدکنندگان سربازان اقتصادی نظام هستند

انتقاد از عوام‌فریبی برخی کاندیداهای مجلس در تبلیغات انتخاباتی/ تولیدکنندگان سربازان اقتصادی نظام هستند

کدخدایی: اعضای هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس مشخص می‌شوند

کدخدایی: اعضای هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس مشخص می‌شوند

سلیقه در احراز صلاحیت‌های انتخاباتی تأثیری ندارد

سلیقه در احراز صلاحیت‌های انتخاباتی تأثیری ندارد

صندوق‌های رأی مانع از دیکتاتوری می‌شود/ با تحریم انتخابات موافق نیستیم

صندوق‌های رأی مانع از دیکتاتوری می‌شود/ با تحریم انتخابات موافق نیستیم

فعالیت احزاب محدود به مواقع خاص نشود

فعالیت احزاب محدود به مواقع خاص نشود

دانشگاه‌ها موظف به تبیین و صیانت از جایگاه شورای نگهبان هستند

دانشگاه‌ها موظف به تبیین و صیانت از جایگاه شورای نگهبان هستند

صدای پای انتخابات

صدای پای انتخابات