شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

فرصت 7 روزه کارفرمایان برای استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای

چهارشنبه 06 شهریور 1398 ساعت 10:20
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی حداکثر یک هفته فرصت دارند از طرح بخشودگی جرائم حق بیمه استفاده کنند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره‌کل تأمین اجتماعی استان کهگیلویه وبویراحمد، عباس نورمحمدی با بیان اینکه کارفرمایان واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی حداکثر تا سیزدهم شهریورماه جاری فرصت دارند  از طرح بخشودگی جرائم حق بیمه استفاده کنند، گفت: این طرح با هدف حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایان خوش حسابی که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به‌صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند، اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارزی با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌ و مشمول جریمه شده‌اند از 13 خرداد سال جاری آغاز شد.

وی، 13 شهریور را آخرین مهلت بهره‌‌مندی از مزایای این طرح بیان کرد و ادامه داد: کارفرمایانی که دارای جرائم مربوط به بدهی‌های قبل از 29 اسفند 1396 هستند، می‌توانند در فرصت باقی مانده با ارائه مدارک و مستندات مورد تأیید سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از کارفرمایان خواست که در فرصت اندک باقی‌مانده به شعب تأمین اجتماعی استان مراجعه و برای پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود و استفاده از مزایای این طرح اقدام کنند.

نورمحمدی درباره بدهی کارگاه‌هایی که در سال 97 به یکی از دلایل یادشده دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جریمه شده باشند، بیان کرد: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات بخشودگی جرائم بهره‌مند شوند.

وی یادآور شد: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند که در این صورت پس از بررسی شرایط بدهی آنها از 12 تا 36 ماه قابل تقسیط خواهد بود.

انتهای پیام/4078/4062/

http://ana.ir/i/412734
پرداخت یک‌میلیارد حق بیمه اجتماعی مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت یک‌میلیارد حق بیمه اجتماعی مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

حضور تیم قوی در کنار دکتر رهبر ظرفیت خوبی ایجاد کرده است

حضور تیم قوی در کنار دکتر رهبر ظرفیت خوبی ایجاد کرده است

دومین جلسه کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان فارس در واحد شیراز برگزار شد

دومین جلسه کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان فارس در واحد شیراز برگزار شد