شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
طهماسب‌کاظمی در کرمان:

دانشگاه آزاد اسلامی شبکه‌ای دانشگاهی، کارآفرین و اجتماعی است

سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 11:19
رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تمام ظرفیت‌ها و مأموریت‌های آموزش‌محور و پژوهش‌محور، شبکه‌ای دانشگاهی، کارآفرین و اجتماعی است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بهروز طهماسب‌کاظمی رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در نشست صمیمی با کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به میزبانی واحد کرمان این دانشگاه با بیان اینکه امروز شاهد افتخارآفرینی دانشمندان و جوانان این مرز و بوم در تمام عرصه‌های علم و فناوری در جهان هستیم، اظهار کرد: به برکت وجود انقلاب اسلامی و توسعه زیرساخت‌های علمی و آموزشی کشور توانستیم در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تربیت نیروهایی متخصص در تراز بالای جهانی بپردازیم و همین موضوع سبب پیشرفت‌های چشمگیر ایران اسلامی در همه زمینه‌ها شده است.

وی تصریح کرد: تلاش‌های بی‌دریغ همکاران ما در دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب نیز زمینه‌ساز رشد و شکوفایی علمی کشور حتی در دورترین و محروم‌ترین مناطق شده است.

طهماسب‌کاظمی افزود: زیرساخت‌ها، امکانات قابل توجه و سازوکارهایی که در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته‌ است، اکنون در مقایسه با دانشگاه‌های برتر کشور اوضاع بهتری را به نمایش می‌گذارد.

رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در حوزه زیرساخت‌های علمی و آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی مایه افتخار جمهوری اسلامی بوده و این موضوع حاصل تلاش نزدیک به چهار دهه فعالیت و تلاش مداوم خانواده این دانشگاه است.

طهماسب‌کاظمی با تأکید بر کاهش نرخ رشد جمعیت دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: باید انعطاف‌پذیری لازم در نظام تربیت نیروی انسانی کشور در راستای تناسب تخصص، مهارت، دانش و علم فارغ التحصیلان در مقایسه با بازار کار و شرایط اجتماعی که زمینه ساز اعتماد خانواده‌ها به حوزه آموزش عالی کشور است را بیش از گذشته رعایت کنیم.

وی گفت: به برکت وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی و پیگیری مستمر ایشان در حوزه علم و فناوری و توسعه آموزش عالی، شاهد رشد گسترده این حوزه هستیم و در قیاس با کشورهای مختلف دنیا یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های دانشگاهی را داریم.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در بسیاری از علوم در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و در تربیت فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی یکی از بالاترین رتبه‌های دنیا را از آن خود کرده‌ایم.

وی گفت: اکنون در تمام رشته‌های علمی به هیچ کشوری در دنیا متکی نیستیم که این موضوع مهم را بزرگ‌ترین برکت انقلاب اسلامی می‌دانیم و معتقدیم باید از این ظرفیت بزرگ دانشگاه به‌خوبی بهره‌برداری کنیم.

طهماسب‌کاظمی افزود: دانشگاه‌های پژوهش‌محور، کارآفرین و نسل چهارم در دنیای کنونی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و شاهد شکل‌گیری و توسعه دانشگاه‌های شبکه‌ای مبتنی بر رفع نیازهای مردم هستیم.

رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی، زیرساخت‌های عظیم این دانشگاه را بی‌نظیر دانست و افزود: به جرئت می‌توان گفت تنها دانشگاهی که در کشور ظرفیت حفظ کارکردهای آموزشی و تبدیل به دانشگاه شبکه‌ای را دارد، دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی گفت: سیاست‌ها و راهبردهای دانشگاه در راستای تأکید رئیس محترم هیئت موسس و امنا آقای دکتر ولایتی و رئیس دانشگاه دکتر طهرانچی مبتنی بر ایجاد شبکه دانشگاهی در راستای خروج از کارکرد منحصر به فرد آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی و ورود به کارکردهای دیگر دانشگاه‌ها مبتنی به رفع مشکلات و دغدغه‌ خانواده‌های ایرانی است.

طهماسب‌کاظمی و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان در ابتدای این مراسم با حضور در گلزار مطهر شهدای گمنام واحد کرمان با آرمان‌های رفیع شهدا و امام راحل تجدید میثاق کردند.

در پایان این مراسم طهماسب‌کاظمی از آزمایشگاه‌های آموزشی و آزمایشگاه‌های همکار و ساها بازدید کرد.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/409104
تحقق دانشگاه پژوهش‌محور موجب رونق تولید و افزایش اقتدار اجتماعی می‌شود

تحقق دانشگاه پژوهش‌محور موجب رونق تولید و افزایش اقتدار اجتماعی می‌شود

ادامه سیاست توسعه زیرساخت تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

ادامه سیاست توسعه زیرساخت تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

عدالت در آموزش مهمترین دستاورد دانشگاه آزاد اسلامی است

عدالت در آموزش مهمترین دستاورد دانشگاه آزاد اسلامی است

لزوم فعالیت رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف انقلابی

لزوم فعالیت رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف انقلابی