پنجشنبه  03  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بختیاری عنوان کرد:

موافقت هوشمندانه با تأسیس رشته دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد بافت

دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 15:05
نماینده مردم بافت در مجلس، موافقت قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه‌اندازی رشته دکتری دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت را هوشمندانه دانست.

علی بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بافت اظهار کرد: موافقت با پذیرش قطعی دانشجو در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت یکی از عقلایی‌ترین و هوشمندانه‌ترین تصمیمات آموزشی بوده و تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در موافقت قطعی با راه‌اندازی دانشکده دامپزشکی این دانشگاه‌ تصمیمی هوشمندانه است.

وی با توجه به حواشی ایجادشده برای رشته دکتری دامپزشکی واحد بافت، استعداد مناطق مختلف شهرستان بافت به پرورش دام را یادآور شد و گفت: شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه به لحاظ برخورداری از اقلیم متفاوت و شرایط آب و هوایی مناسب، برخورداری از هزاران هکتار مراتع و جنگل با پوشش‌های متنوع درختی و گیاهی از مستعدترین مناطق پرورش دام است و از گذشته تاکنون روستاییان به کشاورزی توام با دامداری اشتغال دارند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی افزود: بافت بزرگ متشکل از شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه به‌عنوان دومین شهر عشایری کشور و در اختیار داشتن بیش از یک میلیون رأس دام نقش قابل توجهی در تأمین مواد پروتئینی و لبنی دارد. علاوه بر آن قریب 5 هزار خانوار عشایر و جمعیتی معادل 29 هزار نفر در وسعتی بسیار زیاد و پراکنده در هر سه شهرستان سکونت دارند و از گذشته تاکنون روستاییان به کشاورزی توأم با دامداری اشتغال دارند.

بختیاری خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به ظرفیت تولید علوفه در هر سه شهرستان در کنار دامداری و دامپروری‌های سنتی توسعه واحدهای صنعتی دامداری نیز مورد توجه واقع شده است و اخیراً یکی از شرکت‌های تعاونی کشاورزی شهرستان بافت با هدف تولید سالیانه 75 هزار تن گوشت و 28 هزار تن شیر، مجوز تأسیس گاوداری 3 هزار رأسی اخذ کرده است.

تحصیل علاقه‌مندان دامپزشکی در واحد بافت نیاز امروز است

وی، ادامه تحصیل علاقه‌مندان دامپزشکی در واحد بافت را نیاز امروز این شهرستان خواند و به آنا گفت: همه این موارد حاکی از نیاز مبرم جامعه روستایی و عشایری شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه به ارائه خدمات متخصصان امور دام و در نتیجه فراهم‌کردن امکان جذب و ادامه تحصیل دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته دکتری دامپزشکی در مراکز آموزشی و دانشگاهی شهرستان بافت است.

 نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه مسلم و غیر قابل انکار است، استعداد ذاتی و بهره هوشی بالا و علاقه‌مندی فرزندان این مرز و بوم به کسب علم و دانش است، عنوان کرد: قشر وسیعی از علاقه‌مندان به این رشته تا قبل از تأسیس مراکز دانشگاهی در شهرستان بافت به‌دنبال علم به اقصی نقاط کشور و بعضاً خارج از کشور عزیمت و در این راه رنج و ملالت بسیاری تحمل می‌کردند.

وجود استانداردهای آموزشی دامپزشکی در واحد بافت

بختیاری با تأکید بر وجود استانداردهای آموزشی دامپزشکی در واحد بافت تصریح کرد: اکنون با وجود دانشگاه آزاد اسلامی، فرصتی برای فرزندان این مرز و بوم فراهم شده و به نظر می‌رسد صدور مجوز قطعی پذیرش دانشجو در رشته دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت علاوه بر دارا بودن استانداردهای آموزشی این رشته بر‌اساس کار کارشناسی و متناسب با نیاز منطقه و وجود ظرفیت‌های تولید و پرورش دام صورت گرفته و امکان ادامه تحصیل افراد مستعد را به‌خوبی فراهم آورده است.

وی درخصوص هجمه‌های اخیر علیه دانشگاه آزاد اسلامی و به‌ویژه مقطع دکتری دامپزشکی واحد بافت تأکید کرد: درخصوص هجمه‌ها به نظر من اشتباهی صورت گرفته است و عده‌ای بدون مطالعه و غیر‌مسئولانه سخن گفته و خاطر دانشجویان عزیز و خانواده‌هایشان را آزرده کرده‌اند.

 نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دو دلیل می‌گویم اشتباه پیش آمده: اولاً احتمالاً کسانی که به این موضوع دامن زده‌اند، کمترین شناختی نسبت به تاریخ، اقوام، ایلات، عشایر و طوایف و تعداد دام منطقه و فعالیت‌های دامی و دامپروری و ظرفیت تولید مواد لبنی شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه به‌عنوان بافت بزرگ ندارند.

خبر انحلال دانشکده دامپزشکی واحد بافت وجاهت قانونی ندارد

بختیاری با تأکید بر پیگیری هجمه‌های اخیر از طرق مختلف خاطرنشان کرد: دوم‌ اینکه؛ اعلام خبر انحلال دانشکده دامپزشکی واحد بافت توسط رئیس سازمان نظام دامپزشکی وجاهت قانونی ندارد و قاعدتاً بنده به‌عنوان نماینده مردم وظیفه دارم این موضوع را از طرق مختلف  پیگیری کنم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، دانشگاه را بنگاه اقتصادی ندانست و گفت: دانشگاه صرفاً بنگاه اقتصادی نیست و مسئولیت آن فراتر است. مسئولیت دانشگاه چیزی نیست جز تولید علم و تربیت نیروهای متخصص و دانشگاهی و نهایتاً تبدیل علم به ثروت.

موافقت وزارت علوم هوشمندانه‌ترین تصمیم آموزشی بود

وی موافقت قطعی وزارت علوم با تأسیس رشته دکتری دامپزشکی در واحد بافت را هوشمندانه خواند و تصریح کرد: قطعاً برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای پذیرش دانشجو  بر‌اساس نیاز کشور به تخصص‌های متفاوت در مناطق مختلف تنظیم شده و موافقت با پذیرش قطعی دانشجو در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت از این قاعده مستثنی نبوده و یکی از عقلایی‌ترین و هوشمندانه‌ترین تصمیمات آموزشی است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی به آنا گفت: چندی قبل شاهد برگزاری جشن یکصدسالگی تأسیس آموزش و پرورش و همایش غرورآفرین پزشکان شهرستان بافت بودیم و خوشبختانه جمعیتی بالغ بر 250 نفر از پزشکان متخصص در این همایش شرکت کردند و امیدوارم اوضاع به‌گونه‌ای پیش برود که بتوانیم در خدمت فارغ‌التحصیلان دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت نیز باشیم.

انتهای پیام/4062/خ

http://ana.ir/i/326571
استفاده از سامانه پژوهش‌یار در واحدهای دانشگاهی گیلان فعال شود

استفاده از سامانه پژوهش‌یار در واحدهای دانشگاهی گیلان فعال شود

تجلیل از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در حوزه تألیف کتاب

تجلیل از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در حوزه تألیف کتاب

پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه آزاد بافت هیچ ابهامی ندارد

پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه آزاد بافت هیچ ابهامی ندارد

تجهیز کلینیک دامپزشکی طیور و دام کوچک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت

تجهیز کلینیک دامپزشکی طیور و دام کوچک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت

29/08/1397 10:00:53 ب.ظ
آزاد بافت بقالیه. تنها چیزی که اینجا بهش توجه نمیشه آموزش و دانشجو هست. یک دانشکده ای دارن که داخلش ۲۰۰ تا رشته درس میدند دلت خوشه نماینده نفست از جای گرمی در میاد داداش. رای می خوای حتما کدوم موافقت هوشمندانه. کدوم وضع. دیگه همه ملت شماها رو شناختن
29/08/1397 03:55:30 ب.ظ
خواهشمند است نسبت به پلمب اونجا اقدام نمایید.
29/08/1397 08:13:21 ق.ظ
رشته دامپزشکی جزورشته هایی است که درسالهای اخیربه شدت رواج یافته و پذیرش بیشتری داشته است و این به ضرردانشجویان این رشته تمام خواهد شد . باید تعداد پذیرش این رشته همچنان کمترباقی بماند تااین رشته همانند بسیاری ازرشته های دیگر، لوث نشده و ازدایره رقابت خارج نشود .
28/08/1397 08:19:55 ب.ظ
نامه انحلال این دانشکده از جانب دفتر گسترش وزارت علوم به معاونت آموزشی وزارت علوم زده.