سه شنبه  08  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام جمعه بافت:

برخی با تصویب FATF و CFT به‌دنبال امام‌زدایی هستند

جمعه 27 مهر 1397 ساعت 17:18
امام جمعه بافت گفت: امروز برخی‌ با تصویب FATF و CFT به‌دنبال امام‌زدایی هستند که باید به حرمت شهدای گمنام بصیرت‌افزایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بافت، مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت عصر امروز با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولان، فرماندهان نظامی و انتظامی، استادان، دانشجویان و مسئولان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و خانواده‌ معظم شهدا در مجموعه فرهنگی و ورزشی امام علی(ع) این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این مراسم که به همت  بسیج دانشجویی و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، امام جمعه بافت گفت: استخوان شهید آن‌قدر ارزشمند است که مراسم باشکوهی در روز تدفین و یادواره آن عزیز برگزار می‌شود. چرا این اتفاق می‌افتد و چگونه اینقدر حرمت پیدا می‌کند؟ اینها نکات ظریف دارند و حسرت‌ها به‌دل می‌ماند.

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده ادامه داد: یکی از مباحث یادواره‌ها این است که به جایگاه شهید حسرت و غبطه بخوریم، همان‌گونه که در زیارت عاشورا و زیارت وارث نیز حسرت نهفته است و غبطه می‌خوریم. خون شهید آن‌قدر تقدس دارد که با نخستین قطره آن تمام گناهان فرد پاک می‌شود.

مهدی‌زاده حضور شهید گمنام را در رفع چالش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران قطعی دانست و گفت: خداوند نصرت دین را که از مقامات خاص خود است، به شهید عطا کرده تا هر جایی که دین اسلام و انقلاب اسلامی ایران به حاشیه رفته، شهدا حضور پیدا کنند و بگویند که ما هستیم. این اتفاق را در چندسال اخیر در قضیه تشییع شهدای دست بسته غواص کربلای چهار، در زمان شهادت شهید محسن حججی و در خیلی از جاهای دیگر مشاهده کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه شهادت را با بها می‌دهند و نه بهانه، افزود: امروز برخی به‌دنبال امام‌زدایی هستند چون می‌دانند تنها راه سقوط انقلاب اسلامی، ضربه زدن به عمود خیمه و ولایت‌فقیه است و وظیفه داریم جلوی امام‌زدایی برخی نادان‌های بی‌بصیرت را بگیریم؛ امروز برخی با تصویب FATF و CFT به‌دنبال امام‌زدایی هستند که باید به حرمت شهدای گمنام بصیرت‌افزایی شود.

به گفته مهدی‌زاده، تقدس‌زدایی نیز مسئله مهمی است که بعضی‌ها با بی‌بصیرتی آن‌را از طریق نفوذ فرصت‌طلبانه، ایجاد تفرقه و اختلاف، تضعیف ارزش‌ها و نهادهای انقلابی و ارکان‌ نظام و القای ناکارآمدی نظام به‌دنبال اشاعه آن هستند.

رئیس واحد بافت نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم و به خود می‌بالیم که یک‌سال است میزبان شهیدی گمنام از تبار پاک  شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم که خیر و برکت به این مجموعه دانشگاهی داده است.

ابراهیم خراسانی‌پاریزی افزود: از شور و شعوری که امام حسین(ع) و یاران باوفایش در روز عاشورا آفریدند، هر عصر و نسلی به نسبت ظرفیت خویش از آن بهره می‌گیرد و بررسی تکوینی حماسه عاشورا و تاثیرات شگرف و بی‌نظیر این نهضت در انقلاب‌های بعد از آن در طول تاریخ، نشان‌دهنده عظمت و عمق این حرکت عظیم الهی است.

رئیس واحد بافت ادامه داد: دوران شکوهمند دفاع مقدس و فداکاری‌های صورت گرفته در این جنگ نابرابر متاثر از فرهنگ عاشورا است که از تمام جهات می‌تواند به‌صورت ویژه و مشخص مورد تحقیق و و تعمق قرار بگیرد.

انتهای پیام/4062

http://ana.ir/i/319228
فرصت 4 ماهه FATF به ایران برای انجام اصلاحات

فرصت 4 ماهه FATF به ایران برای انجام اصلاحات

پذیرش FATF احتمال جنگ علیه ایران را افزایش می‌دهد

پذیرش FATF احتمال جنگ علیه ایران را افزایش می‌دهد