پنجشنبه  08  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل دامپزشکی کردستان خبر داد؛

پایان موفقیت‌آمیز فاز نخست عملیات مایه‌کوبی تب برفکی دامی در کردستان

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 17:18
مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از پایان موفقیت‌آمیز عملیات مایه‌کوبی تب برفکی دامی فاز نخست در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری‌ آنا از اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مجتبی ورمقانی از پایان موفقیت‌آمیز عملیات مایه‌کوبی تب برفکی دامی فاز نخست در سال جاری که به‌طور عمده از توان نیروهای بخش دولتی بهره گرفته شد و به‌عنوان یک رکورد محسوب می‌شود، خبر داد.

وی افزود: این عملیات از تاریخ یک تیر ماه تا 17 مرداد ماه 98 و در مدت 45 روز کاری و با انجام یک میلیون و 180 هزار رأس دام سبک در  هزار و 764 نوبت مراجعه و 80 هزار و 102 رأس دام سنگین در هزار و 177 نوبت مراجعه به‌صورت کاملاً رایگان با اولویت واحدهای دامداری صنعتی، نیمه‌صنعتی، مناطق مرزی و مناطق پرتراکم دامی اقدام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: در این عملیات اکیپ‌های مایه‌کوب اعزامی با بیش از 3 هزار  نوبت مراجعه، موفق به انجام واکسیناسیون فراگیر در هزار و 350 روستای این استان شدند.

ورمقانی تصریح کرد: با توجه به محدودیت زمانی، اکیپ‌های عملیاتی شبکه‌های دامپزشکی و ستادی در تلاشی مضاعف و کم‌سابقه به‌صورت شبانه‌روزی به واحدهای اپیدمیولوژیک مراجعه کرده تا موفق به ثبت رکورد این عملیات به نام نیروهای بخش دولتی شدند.

به گزارش آنا، واکسن‌های مصرفی در دام‌های سنگین در این فاز بهادار بوده و با استفاده از اعتبارات داخلی این اداره کل خریداری و به‌صورت کاملاً رایگان برای این فاز از عملیات مصرف شده و از دامداران بابت مایه‌کوبی تب برفکی هیچگونه وجهی اخذ نشده است.

انتهای پیام/4121/4103/

http://ana.ir/i/409853
بیش از 705 هزار رأس دام سبک کردستان در برابر بیماری تب برفکی ایمن شدند

بیش از 705 هزار رأس دام سبک کردستان در برابر بیماری تب برفکی ایمن شدند

هشدار اداره کل دامپزشکی کردستان در رابطه با احتمال شیوع تب کریمه

هشدار اداره کل دامپزشکی کردستان در رابطه با احتمال شیوع تب کریمه

برگزاری آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی در واحد سنندج

برگزاری آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی در واحد سنندج