شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم تأکید کرد؛

لزوم توجه به نکات ایمنی در مراسم خیمه‌سوزان

دوشنبه 18 شهریور 1398 ساعت 16:49
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: از عزاداران درخواست می‌شود در هنگام اجرای مراسم خیمه‌سوزان حتماً مراقب کودکان و افراد سالخورده باشند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از شهرداری قم، حمید کریمی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان استقرار خودروها و اکیپ‌های عملیاتی آتش‌نشانی در  شهر برای برقراری ایمنی عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم برای برقراری ایمنی عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورا و نیز شام غریبان اقدام به استقرار و آماده‌باش خودروهای عملیاتی و اکیپ‌های موتوری کرده است.

وی افزود: استقرار خودروهای عملیاتی و اکیپ‌های موتوری در مسیر حرکت دسته‌های عزاداری منتهی به حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها از ساعات اولیه روز تاسوعا تا پایان مراسم شام غریبان ادامه دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: بازدید از تکایا و هیئت‌های مذهبی و موکب‌های پخش نذورات در شهر از نخستین روز ماه محرم توسط نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی به‌صورت مستمر انجام و همه نکات ایمنی گوشزد و آموزش‌های لازم در این‌باره به مسئولان هیئت‌ها داده شده است.

کریمی مطرح کرد: از همه عزاداران درخواست می‌شود در هنگام اجرای مراسم خیمه‌سوزان حتماً مراقب کودکان و افراد سالخورده باشند و به هیچ‌عنوان در کنار پست‌های برق و مخابرات و نیز درختان و خودروهای پارک شده کنار خیابان اقدام به آتش زدن خیمه نکنند.

وی تأکید کرد: از عزاداران تقاضا می‌شود در پایان مراسم شام غریبان حتماً شمع‌های روشن را خاموش کرده و محل عزاداری را ترک کنند تا شاهد حوادث و آتش‌سوزی‌های ناگوار نباشیم.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اظهار کرد: خودروهای عملیاتی آتش‌نشانی و اکیپ‌های موتوری در اطراف حرم مطهر، خیابان آستانه، پارکینگ شرقی، چهار راه بازار، میدان مطهری، میدان سعیدی، میدان جانبازان، تقاطع آذر و عمار یاسر، پل حجتیه، درب باب الجواد، بیت رهبری، جمکران و عوارضی قم تهران مستقر خواهند شد.

انتهای پیام/4127/4121/

http://ana.ir/i/414855
باز هم، محرّمی سپری شد

باز هم، محرّمی سپری شد

عاشورا؛ تاریخی در نگارستان عدل، جهاد و ایثار

عاشورا؛ تاریخی در نگارستان عدل، جهاد و ایثار

حال و هوای محرم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

حال و هوای محرم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ماه محرم و صفر

اعلام برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ماه محرم و صفر