يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
تولیت آستان کریمه اهل بیت(س):

نوای نقاره‌ها آهنگی اسلامی است

يكشنبه 23 تیر 1398 ساعت 16:11
تولیت آستان کریمه اهل‌بیت(س) گفت: نوای نقاره‌ها یک آهنگ اسلامی است که به وجود آهنگ شادی در اسلام اشاره دارد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از سایت آستان مقدس حضرت معصومه(ع)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی بیان کرد: نام‌گذاری بین میلاد امام رضا(ع) و میلاد خواهر ایشان به نام دهه کرامت از ابداعات نظام جمهوری اسلامی بوده است تا مردم در این دهه شادی به شیوه اهل بیت(ع) را تمرین کنند.

وی افزود: همانگونه که در اسلام دهه‌های عزا وجود دارد، دهه‌های شادی مانند دهه ولایت وکرامت نیز وجود دارد، اما این شادی‌ها به سبک اهل‌بیت(ع) است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با یادآوری به صدا درآمدن نقاره‌ها در این دهه در دو شهر مقدس قم و مشهد عنوان کرد: نوای این نقاره‌ها یک آهنگ اسلامی است که به وجود آهنگ شادی در اسلام اشاره دارد و این آهنگی است که در زمان‌های شادی و استثنایی به صدا درآمده و افراد را به یاد نماز می‌اندازد.

امام‌جمعه قم ادامه داد: در شب جمعه در مشهد مقدس پس از قطعی‌شدن شفای یک دختر نقاره‌ها به صدا درآمدند تا مردم بفهمند که آهنگ رسای حرم رضوی نشانه شادی و شفادهنده بودن این حرم مطهر است.

سعیدی با تأکید بر اینکه ما باید همانگونه که از اهل‌بیت(س) سخن می‌گوییم به فرمایشات ایشان نیز عمل کنیم، تصریح کرد: حرم بانوی کرامت بازسازی منطقه‌ای از مناطق سیل‌زده استان لرستان را بر عهده گرفته است تا منازلی با نام حضرت معصومه سلام‌الله علیها برای مردم این مناطق ساخته شود.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در مورد کرامات حضرت رضا(ع) اظهار کرد: از برکات دوران امامت حضرت رضا(ع) می‌توان به توقف فرقه‌سازی‌ها که از آفات اسلام بود، اشاره کرد و در کرامات ایشان به قدری فراوان است که قابل بیان نیست.

سعیدی با بیان خاطره‌ای از پدر بزرگ خود عنوان کرد: این فرد برای اینکه صاحب فرزندی پسر شود به خدمت امام هشتم(ع) آمد و عرض ادب کرد؛ در زمان زیارت، فردی گلی سرخ به وی هدیه می‌دهد که متوجه می‌شود در حقیقت حاجات او برآورده شده و شاید نشانه سرخی آن گل که در آن زمان متوجه نشده بود، نشانه شهادت فرزندش بوده است.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/404486
بازدید مسئولان از پروژه ورزشی 4 هزار و 500 نفره امام رضا(ع) قم

بازدید مسئولان از پروژه ورزشی 4 هزار و 500 نفره امام رضا(ع) قم

آیین بزرگداشت آیت‌الله عمید زنجانی برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت آیت‌الله عمید زنجانی برگزار می‌شود

آستان امام رضا(ع) به وسعت جغرافیای ایران است

آستان امام رضا(ع) به وسعت جغرافیای ایران است

اهدای مدال‌های مقام‌آوران مسابقات جهانی ربوکاپ 2018  به آستان قدس رضوی

اهدای مدال‌های مقام‌آوران مسابقات جهانی ربوکاپ 2018 به آستان قدس رضوی

بصیرت دینی و استقامت ایمانی ملت ایران را در دنیا بلندآوازه کرد

بصیرت دینی و استقامت ایمانی ملت ایران را در دنیا بلندآوازه کرد